آسانسور ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

آسانسور ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تعمیر این گونه آسانسورها توسط شرکت بخصوصی انجام نمی گیرد و شرکت های مجاز دیگر هم می توانند اسانسور کششی را تعمیر کنند. البته عدم وجود تجربه در این مورد می تواند سبب خرابی بیشتر آسانسور گردد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از متخصصان این رشته کمک بگیرید. حداکثر وزنی که آسانسورهای گیربکس می‌توانند تحمل کنند حدود ۱۳۶۰۰ کیلوگرم است. هزینه‌ نصب این‌ گونه از آسانسورها به نسبت نوع گیرلس کمتر است.

طرح بلز

در صورت نبود آسانسور دسترسی به طبقات بالا سخت و افراد سالمند، بیماران و … نمی توانستند احتیاجات خود را بدون وجود آسانسور برآورده کنند. در ادامه بحث توضیحی در مورد ساخته شدن این وسیله به شما عزیزان خواهیم داد.

از صفر تا صد آسانسور و نکاتی که باید بدانید

این شرکت، زیرمجموعه‌ای از شرکت بزرگتری به نام جنرال الکتریک بود که در سال 1917 تأسیس شد و در سال 1920 تأثیر خود را بر بازار نشان داد. در واقع، حادثه زمانی رخ می دهد که تکنسین های تعمیر در شرایط خطرناک قرار بگیرند و یا پروتکل های ایمنی را رعات نکنند. در قرون وسطی از سبدهای کوچک برای جابجایی افراد و کالا به صومعه های کوهستانی استفاده می شد. آسانسور Hammetschwan، بزرگ ترین آسانسور با فضای باز در دنیاست که در سوئیس بنا شده است. اولین گزارش مکتوب آسانسور مربوط به قرن سوم قبل از میلاد یونان است.

  • وجود ساختمان هایی با چند طبقه که بخشی جدایی ناپذیر و شاید عمده معماری شهر ها را تشکیل می دهند اهمیت و ضرورت آسانسورها را مشخص شرکت آسانسور و پله برقی آتیس کنند.
  • به طوریکه بزرگترین قطعه از موتور و ریل گرفته تا حتی واشر پیچ رو هم شرکت تولید کننده می فرستد.
  • تعمیر این گونه آسانسورها توسط شرکت بخصوصی انجام نمی گیرد و شرکت های مجاز دیگر هم می توانند اسانسور کششی را تعمیر کنند.
برخی از آن‌ها حتی می‌توانند بچرخند، به طوری که راننده فقط به جلو حرکت کند و هرگز نیاز نباشد دور بزند یا دنده عقب بگیرد. آسانسورهای معلول بر می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند و می‌توانند زیر مجموعه دسته‌های مختلف قرار بگیرند، در حالی که هدف آن‌ها انتقال افرادی با مشکلات مربوط به تحرک است. آسانسورهای دستی به منظور حمل کالاهای بزرگ‌ روی قفس‌های چرخ دار و متحرک طراحی شده‌اند. آن‌ها اغلب در یک فروشگاه یا هر محیط دیگری که ممکن است برای حمل و نقل کالا بین طبقات لازم باشد، یافت می‌شوند.

نیروی محرکه در این نوع آسانسورها از یک موتور الکتریکی که اکثراً در بالای چاه آسانسور و در برخی طراحی‌ها در پایین کنار چاهک و در محلی به نام موتورخانه نصب گردیده، تأمین می‌شود. بر روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی (اصطلاحاً سیم بکسل) وجود دارد که از یک سمت به کابین آسانسور و از سمت دیگر به وزنه‌های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، متصل است. وزن این وزنهها به اندازه وزن کابین به علاوه نصف ظرفیت کابین است. دلیل قرار دادن وزنه در سیستم آسانسور کمک به بالا بردن آسانسور است در غیر اینصورت برای این کار باید موتورهای بسیار قوی با کیلووات بالا استفاده کرد. طبیعی است که این وزنه در پایین آمدن آسانسور مزاحمت ایجاد می‌کند، اما چون هر جسم بدون دخالت به پایین سقوط می‌کند پس استفاده از وزنه مانعی بزرگی در حرکت آسانسور ایجاد نمی‌کند. در ادامه بررسی مفهوم آسانسور و انواع آن به اولین نوع آسانسورها یعنی آسانسورهای کششی می‌پردازیم.

وزنه چدنی آسانسور 97