ایده های طراحی داخلی 13 رستوران شیک در سرتاسر جهان

لولههای فلزی آشکار، تیرهای سقف، دیوارهای آجری، عناصر نشیمن فلزی و نورپردازی صنعتی از اجزای اصلی این سبک دکوراسیون است. در طراحی این فست فود، از سبک معماری مدرن استفاده شده است. شما باید روی میز های خود را برای مشتری کامل روشن کرده و در جاهایی از محیط با بازی بانور وایجاد تم های نوری حرفه ای کار خود را زیباتر و جلوه محیط رابیشتر کنید. با در نظر گرفتن متدهای سنتی و مدرن که هماهنگی کامل با دکورداخل رستوران دارد، میتوانید برای بیرون رستوران خود ایدههایی درخور و شایسته به کار ببندید. بکارگیری خطوط صاف در دیزاین، به همراه متریال های انتخاب شده و ترکیب رنگی مورد استفاده در فضا، همگی بیانگر این مطلب هستند.نکته ی شاخص در این شعبه از فست فود باگت، استفاده از گیاه در ابعاد گسترده روی دیوارها در فضا است. متغییر می باشد. اصولا رستوران های ایتالیایی به دلیل نورپردازی، جنس متفاوت اصول طراحی داخلی رستوران متریال و…

طراحی داخلی رستوران با آجر

چنانچه تصمیم به راه اندازی رستورانی خوب دارید، بهتر است در طراحی آن برای هر فرد ۲۰ فوت اختصاص دهید. چنانچه رستوران شما ورودی بزرگی دارد، باید میز میزبان همیشه کنار قرار گیرد. 4. روند فعلی این است که ایستگاه های کارگزار و میزهای میزبان نداشته باشند، که برای یک تجربه جامع تر و ترافیک روان گردان ساخته می شوند. خانواده رنگهای زرد و نارنجی، نشاندهندهی تحرک و شادابی میباشند؛ پس این رنگها مورد ایدهآلی برای چینش دکوراسیون رستوران به شمار می روند. بدون شک طراحی داخلی رستوران و فست فود یکی از قسمت های مهم این مکان ها میباشد و با توجه به اینکه امروزه مردم شهر نشین استفاده بیشتری از رستوران ها و فست فود ها دارند امر طراحی داخلی رستوران و فست فود امری تخصصی به شمار می آید.

دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از مصالح نوین و با یک طراحی داخلی جذاب میتواند جدا از اینکه به جذب مشتری جدید کمک کند، عاملی باشد تا مشتری های قدیمی نیز دائماً برای مراجعه های به رستوران شما ترغیب شوند. مثلاً تو نمونه بالا، مبل ها و رومیزی ها خیلی فضا رو قدیمی و سنتی کردن. سرآشپزها در پشت یک دیوار شیشه ای در حال آماده کردن غذاها هستند. این یک مورد مهم در زمان متعادل کردن حریم خصوصی و باز بودن چیدمان است. باید دقت داشته باشید تهویه مطبوع برای هر طراحی رستوران بسیار مهم است. همچین در اکثر ناحیههای کاری در آشپزخانههای صنعتی باید سینک تعبیه شود و آن به آب گرم و سرد متصل باشد. انتخاب رنگ در نورپردازی باید به گونه ای باشد که باعث آزار چشم نگردد و آرامش را به ارمغان آورد.

آن ها یک رستوران می خواستند که جای راحتی برای صرف غذا در کنار اعضای خانواده باشد به عبارت دیگر یک رستوران صاحب نام برای مشتریان خانوادگی! چندان جای تعجب نیست! استفاده از گیاهان طبیعی و مصنوعی در جای مناسب تاثیر مثبتی رو محیط می گذارد و فضا را دلچسب تر ، صمیمی تر و انرژیک تر می کند ، البته که هر گیاهی زیبایی خود را دارد اما انتخاب گیاه صحیح و پیش بینی شرایط نگهداری و رسیدگی به گیاه هم باید مورد توجه قرار گیرد تا در طول زمان طراوت لازم را داشته باشد. با طراح داخلی صحبت کنید که ضمن عایقبندی دیوارها از شیشه و درهای عایق صوتی برای شما استفاده کند. پس تا میتوانید بر روی دیوارها تزئینآلات زیبا و قدیمی نصب کنید و رنگهای پویا و شاد بر روی آنها بزنید.

صاحبان رستورانها در سرتاسر دنیا باید برای اجرای موفق دکوراسیون غذاخوری خود، ابتدا سبک موردنظر چیدمان و طراحی آن را تعیین کنند. علاوه بر بازدید از جاذبههای طبیعی و تاریخی، خوردن غذاهای محلی، یکی از تجربههای لذتبخش در هر سفر محسوب میشود؛ حال آنکه غذاهای جنوبی، با طعمی دلپذیر دنیایی از شگفتی و هیجان را برای شما به ارمغان میآورند. حال تصور کنید که شما قرار است این آرامش را در فضای رستوران خود به مشتریانتان هدیه بدهید! تابش نور ملایم خورشید در هنگام غذاخوردن حسی از آرامش را به افراد منتقل می کند. بنابراین استفاده از موسیقی های ملایم با نور ضعیف همه مشتریان را غافل گیر می کند و اسباب آرامش را فراهم خواهد آورد. از نورپردازی ملایم در طراحی داخلی فست فود استفاده کنید. مطالعات بسیاری در رابطه با تاثیر موسیقی انجام شده است که نتایج آن نشان از تاثیر شگرف موسیقی بدون کلام نه تنها بر روحیه مشتریان و تحریک اشتهای آنها، بلکه بر تصویر ذهنی آنها از رستوران شما دارد.

از دکورهای زیبا برای یک چیدمان عالی استفاده کنید. یادتان باشد که یک طراحی اصولی می تواند تاثیرات مثبت و ویژه ای در کار شما داشته باشد . برای جو سمپسون، مدیر خلاق استودیوی طراحی رستوران، مشتری مهم ترین عامل در طراحی یک رستوران یا کافی شاپ است و اینکه چطور می خواهیم آن ها را جذب کنیم با این تصمیم راسخ، می توانید شروع به ساختن برند در اطراف نقطه نظر مشتری و تجربه ای که برای آن ها ایجاد خواهد کرد، کنید. طراحی دکوراسیون رستوران در کنار موقعیت مکانی رستوران مهمترین عامل در جذب مشتری برای رستوران است.

شما نه تنها با این کار سطوح را زیبا می سازید، بلکه عطر آن نیز فضا را احاطه خواهد کرد. برگرهای گیاهی رستوران زمین نیز طرفداران خود را دارند. اگر شرایط محیطی شما ایجاد می کند و متراژکارتان بزرگ است ، استفاد از یک فیلتر در ورودی کار بسیار مثبتی است ، به آن معنا که شما ، ورودی فرئی و اصلی را تعریف می کنید، هر دو دید به داخل دارند و با توجه به کاربری رستوران و شرایط آب وهوایی محل قرارگیری کار شما نتیایج آن بسیار خوب خواهد بود.

فضایی پر زرق و برق و نفس گیری که رستوران ها را به خود اختصاص می دهد رویای مالک رستوران را محقق می سازد . به طور کلی اصول و قانونی برای تفکیک فضای داخلی رستوران های کلاسیک و مدرن حاکم است که این قاعده تقسیم فضای رستوران به ۶۰ درصد فضای غذا خوری، و اختصاص ۴۰ درصد دیگر به آشپزخانه، سرویس بهداشتی و انبار است. در رستورانهای کلاسیک معمولا موسیقیهای بدون متن، بسیار آرام و دلنشین پخش میشود. آشپزخانه باید دارای محیطی باشد تا کارکنان و آشپزها بتوانند بدون هیچ مشکلی کار خود را انحام دهند و فضای کافی برای حرکت و جابجایی باشد. با کمک این وب سایت میتوانید هتلهای تهران را با جزئیات کاملش ببینید و به گالری تصاویر هر هتل دسترسی داشته باشید. منبع عکس: سایت فیدیلیو، عکاس نامشخصسفره خانه سنتی عمارت در شرق تهران و محدوده تهرانپارس قرار دارد و محیط داخل آن با سماور بزرگ داخل سالن بههمراه تختهای دور حوض و آبنما، فضایی سنتی و دلپذیر ساختهاند.

دکوراسیون داخلی رستوران فست فود

در زمان ورود به این رستوران از شما میپرسند که انتخاب شما کدام غذاها است و سپس شما را به سالن مورد نظر راهنمایی میکنند. همچنین دارای دو سالن پذیرایی و یک سالن VIP است. هنگامی که به یک رستوران یا فست فود وارد می شوید، اولین چیزی که با آن روبرو می شوید، نمای بیرونی و بعد از آن ورودی فست فود است. در این رستورانها سرو انواع پیش غذا، نوشیدنی و غذاهای ایرانی و بینالمللی انجام میگیرد.رستوران مطبخ در بخش مرکزی هتل پارسیان تهران قرار دارد و منوی گستردهای از غذاهای بینالمللی به مشتریان خود ارائه میدهد. به همین دلیل رستورانها و کافی شاپهای زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارد که آشپزخانهی خود را طوری پباده سازی مینمایند که در جلوی چشم مشتری باشد!

مسلما اکثر ما دوست داریم در زندگی خود، طعم غذاهای مرسوم در اقلیم های متفاوت را بچشیم و ببینیم مردم کشورهای دیگر، چه چیزهایی می خورند! به عنوان مثال، ایستگاه های کارگزار را در نزدیکی دستشویی قرار ندهید. اصولا کاشی های طرح دار و استفاده از آن ها به عنوان دیوارپوش رستوران های ایتالیایی از جنوب این کشور سرچشمه می گیرد. اما از مشخصههای اصلی آن میتوان به استفاده از وسایل تزئینی براق و رنگهای هماهنگ اشاره کرد. در ادامه به بررسی برخی از مواردی که توسط صاحب رستوران در دکوراسیون داخلی رستوران و همچنین سبک های طراحی داخلی رستوران که طراحی داخلی رستوران ایرانی نیز یکی از همین سبک ها است، اشاره شده است. به همین صفحه از وبسایت آمدیم و با آژانس های همکار تماس گرفتیم و اطلاعات شخصی را گفتیم و اشاره کردیم که پرواز خوب هم می خواهیم و پروازهایی که خیلی تکان می خورند نمی خواهیم چون من مشکل قلبی دارم.

برای هر محیط باید با توجه به بودجه ، فعالیت و میزان تغییراتی که کارفرما در نظر دارد باید طراحی شده و رندر های سه بعدی پروژه به کارفرما نشان داده شود، بهتر است کار در دو مدل طراحی شده تا جا برای مقایسه طرح و نکات آن ها باز و حق انتخاب شما بیشتر شود. گروه مبلمان جهانتاب با تجربه بالا در عرصه تولید میز، صندلی و مبلمان رستورانی و طراحی داخلی و راه اندازی رستوران ،کافی شاپ و فست فود، در زمینه مشاوره و اجرای پروژه های بسیاری از مرحله مشاوره تا اجرا فعالیت نموده است. طراحی رستوران سنتی باید به صورتی باشد که در اولین نگاه، بتوان حس خوبی از آن به دست آورد. مثلا تم طراحی رستوران با غذا های سنتی باید متفاوت از یک فست فود ایتالیایی باشد و سبک کلی رستوران را از ظاهر یک رستوان یا فست فود بتوان کاملا تشخیص داد و از هماهنگی لذت برد.

به صورت کلی میتوان از انواع دیوارپوش برای پوشش دیوارها استفاده کرد. اگر در محوطه خارجی کافهای را طراحی کردهاید بهتر است از مصالحی همچون شیشه برای دیوارها استفاده کنید تا مشتریان از فضای طبیعت بیشتر لذت ببرند. بنابراین از همان ابتدا در شروع فرآیند طراحی، میبایست پلان معماری رستوران مشخص می شد. از آنجایی که امکان در خواست برای سرویس بهداشتی در رستوران می تواند برای میهمان و مشتری ملال انگیز باشد، لذا سرویس های بهداشتی و مکان آن باید کاملا مشخص و قابل رویت باشد. زندگی شهری به ناچار تغییراتی را در نحوه ی زندگی و تعاملات افراد ایجاد نموده است، که از جمله آن ها نیاز افراد به صرف وعده های غذایی خود در رستوران هایی با فضای آرامش بخش می باشد.از جمله راهکارهای ایجاد چنین فضایی، بازگشت معمار و طراح به طبیعت و خاستگاه انسان است. با وجود اینکه به طراحی داخلی فست فود اهمیت چندانی داده نمی شود اما این مسئله در جذب مشتری و بازگشت مجدد آن ها بسیار تاثیر دارد.

طراحی داخلی رستوران ایتالیایی همچنین برای ایجاد فضای داخلی به سبک صنعتی، می توانید از چوب یا پالت بازیافت شده استفاده کنید تا همه چیز را که میخواهید پوشش دهد. برای رسیدن به موفقیت طراحی داخلی رستوران اول از همه باید به این نکته توجه کرد که چه غذایی در آن سرو می شود و نام رستوران چیست؟ لبهٔ چادر همواره تمایل به لرزیدن در مقابل نیروهای باد وسایر نیروها را دارد، به همین علت معمولاً لبه چادر را به صورت مقعر میسازند که همواره درکشش باقی بماند و از پارگی آن جلوگیری شود. حتی این طراحی و چیدمان تمایل به سرو غذا در داخل فست فود را بیشتر می کند.

نور هم یکی از مسائل مهم در دکوراسیون داخلی فست فود است. با اجرای دکوراسیون خاص هم افردای که در محیط کار می کنند احساس بهتری خواهند داشت و راندمان کاری خود را بهبود می بخشند هم مشتریان لذت برده و رستوران شما را به عنوان رستوران مورد علاقه خود به خاط سپرده و توصیه می کند ، البته اگر از کیفیت غذا و مزه ی آن غافل نشوید ! به عنوان مثال قرمز و زرد دو رنگی هستند که ناخود آگاه باعث تحریک هیجانات و احساس گرسنگی می شود. به عنوان مثال در رستوران فست فود طراحی باید به گونه ای باشد که حداکثر مشتری در محیط رستوران بتوانند همزمان در کنار یکدیگر در آرامش غذا بخورند. اگر آشپزخانه شما از سمت مشتریان دید مستقیم دارد باید وسایل در اوج چیدمان و دکوراسیون داخلی باشند و نظافت ، آرامش و مدرنیته بودن تجهیزات در راس کار طرحی دکوراسیون داخلی قرار بگیرد.

طراحی داخلی رستوران مراکشی

نکته مهمی که بسیاری از طراحان و صاحبان کافه رستوران باید به آن توجه کنند، فضای موجود برای چیدمان است. فضای یک رستوران هر چقدر خاص تر باشد و بتواند کنجکاوی طراح را برانگیزد، نشان دهنده عملکرد موفقیت آمیز طراح است. دلیل این کمبود مشتری را باید در دلگیر بودن فضای فست فود یا رستوران کوچک، رنگ و چیدمان نامطلوب جست و جو کرد. بهتر است مسیر دسترسی کارکنان به آشپزخانه و خروج از رستوان جداگانه در نظر گرفته شود و در آشپزخانه رعایت چیدمان و اصول و دسترسی کارکنان به تجهیزات پخ و پز ، انبار وسایل و مواد غذایی ، رختکن ایجاد شود. کم هزینه ترین و ساده ترین کار در طراحی نمای داخلی رستوران ، رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری است.

طراحی داخلی رستوران با چوب