تجهیزات شبکه چیست؟ راهنمای خرید تجهیزات شبکه فروشگاه تخصصی فیبر نوری و شبکه-امن باش

تجهیزات اکتیو به وسایلی از شبکه گفته می شود که برای کار کردن نیاز به برق دارد مانند سوئیچ شبکه ، مودم ، روتر و … ، تجهیزات پسیو نیز به وسایلی از شبکه گفته می شود که برای کار کردن نیاز به برق ندارد مانند کابل شبکه ، پچ پنل ، پچ کورد ، داکت و … از جمله تجهیزات شبکه پسیو می توان به انواع کابل ،کانکتورها و اتصالات ، داکت یا کانال و انواع رک اشاره کرد. در مقابل تجهیزات فعال شبکه (اکتیو) تجهیزاتی هستند که به جریان الکتریکی و انرژی برقی نیاز دارند. از جمله تجهیزات شبکه اکتیو باید به کارت شبکه ، سوییچ ، مسیریاب ، دیوار آتش ، مبدل فیبر نوری و پرینت سرور اشاره کرد.

به همین دلیل است که شبکه ها و سرویس ها و خدماتی که از طریق آنها به کاربران ارائه می شود، موضوع مهمی است که مورد توجه کاربران این حوزه است. به طوری که سازمان های جدید در پی بنا نهادن شبکه هایی با کارایی مناسب و بستر قوی هستند و سازمان های قدیمی تر می خواهند شبکه و تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو خود را ارتقا دهند یا بهینه سازی کنند. به بیان ساده تجهیزاتی که در دسته تجهیزات غیرفعال قرار گرفته می شوند. امروزه به علت کاربرد بسیار گسترده اینترنت و شبکه در جامعه کنونی، به طور معمول اکثر افراد از شبکه استفاده می‌کنند.

  • امروزه تجهیزات شبکه در مدل های مختلفی تولید می شود و شما می توانید از انواع این تجهیزات استفاده داشته باشید.
  • یک دستگاه بسیار هوشمند است که در شبکه کاربرد و عملکردی بسیار نزدیک و شبیه به سوئیچ دارد.
  • یکی از کانکتورهای اصلی سوکت است که برای اتصال بین کامپیوتر با سایر وسایل شبکه به کار www.amnbash.ir می‌برند.
  • در واقع زمانی که دو یا چند کامپیوتر با هدف اشتراک گذاری اطلاعات به یکدیگر متصل می شوند، یک شبکه کامپیوتری را به وجود می آورند.

سرور می تواند درهر کامپیوتری از جمله رایانه های اختصاصی اجرا شود که منحصرا سرور نامیده می شود. کابل فیبر نوری یکی دیگر از انواع کابل های مصرفی در شبکه های کامپیوتری است چرا که با قطعه مرکزی این کابل که از شیشه است اطلاعات با سرعت زیادی در جریان خواهد بود. یکی دیگر از انواع تجهیزات شبکه است که در دسته تجهیزات غیر فعال قرار گرفته می شود. از این قطعه ی مستطیل شکل برای جمع کرن و مرتب سازی کابل های شبکه استفاده می شود. از دیگر انواع تجهیزات شبکه می باشد که مهم ترین وظیفه آن تبدیل کردن سیگنال های آنالوگ به دیجیتال و تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ است.

آنتن وایرلس (بی سیم)

بسیاری از شرکت‌های تلفنی، خدمات DSL را ارائه می‌دهند و بسیاری از اپراتورهای کابل از مودم‌ها به عنوان پایانه‌های پایانی برای شناسایی کاربران خانگی و شخصی استفاده می‌کنند. به مجموعه ابزارها و تجهیزات مورد استفاده به منظور راه اندازی یک شبکه رایانه‌ای تجهیزات شبکه گفته می‌شود. دستگاه‌های شبکه یا سخت افزار شبکه، دستگاه‌های فیزیکی هستند که برای ارتباط و تعامل بین سخت افزار در شبکه رایانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکسس پوینت سخت افزاری برای برقراری ارتباط بین کامپیوترها در شبکه‌های وایرلس است. همیشه به یاد داشته باشید که انتخاب کابل‌ها و تجهیزات پسیو شبکه، بی‌نهایت اهمیت دارد و شما باید در هنگام خرید این تجهیزات به برند و کیفیت آن توجه نمائید. در حال حاضر پرینترها به گونه ای طراحی شده اند که از ورودی شبکه برخوردار هستند و با اتصال به سوئیچ مربوطه و دریافت آی پی، بدون نیاز به کامپیوتر کار پرینت را انجام می دهند.

رک شبکه:

از کابل Twisted pair در شبکه های مخابراتی، کامپیوتری و همچنین سیستم‌های تلفن استفاده می‌شود. اکنون در ادامه با ما همراه باشید تا هریک از تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه را برای شما نام برده و توضیح دهیم. در واقع زمانی که دو یا چند کامپیوتر با هدف اشتراک گذاری اطلاعات به یکدیگر متصل می شوند، یک شبکه کامپیوتری را به وجود می آورند. فایروال یک دستگاه سخت افزاری یا نرم افزاری که یک مانع امن بین شبکه شما و اینترنت جهت مسدود کردن تهدیدات امنیتی و ارتباطات غیر مجاز طبق سیاست های شبکه ایجاد می کند. اجزای سخت افزاری و نرم افزاری که به طور معمول در نقاط اتصال شبکه های مختلف ( برای مثال بین شبکه داخلی و خارجی ) قرار می گیرند. یکی از مهمترین تجهیزات شبکه روتر می باشد که وجود آن در شبکه بسیار حیاتی می باشد.

تجهیزات شبکه چیست؟ راهنمای خرید تجهیزات شبکه فروشگاه تخصصی فیبر نوری و شبکه-امن باش به همین راحتی، روند خرید تجهیزات شبکه شما به اتمام رسیده است و شما صاحب محصول موردنظرتان شده اید. در صورتی که در خرید محصولی تردید داشتید یا به دنبال اطلاعات بیشتر بودید، حتما با ما تماس بگیرید. در شبکه های کامپیوتری، وسایل و ابزار های مختلفی برای راه اندازی، نگهداری و تعمیر مورد نیاز است. تجهیزات شبکه دامنه گسترده ای از ابزار ها است که همه و همه برای داشتن یک شبکه موثر و فعال مورد نیاز است.

در زمان استفاده از هاب دستگاه های متصل به آن Collision Domain و Broadcast Domain یکسانی دارند. بنابراین در هر زمان فقط یک کامپیوتر متصل به آن قادر به انتقال اطلاعات خواهد بود. این دستگاه بسته به توپولوژی شبکه، ارتباط میان اجزای شبکه را در سطح اول مدل OSI فراهم می کند.

با این وجود بسیاری از فروشگاه های اینترنتی تجهیزات شبکه به دلیل واسطه بودن و اینکه خود وارد کننده اصلی قطعات نیستند، توانایی عرضه محصولات با قیمت مناسب را ندارند. در این مرحله، خرید تجهیزات شبکه از یک فروشگاه شبکه انجام شده است و شما آماده اید ببینید آیا برنامه ریزی و طراحی تان برای شما کارآمد است یا خیر. اگر چه در بخش طراحی، خطاهای احتمالی را نیز پیش بینی می کنند، اما زمانی می توانیم به یک دید واقعی از شبکه طراحی شده برسیم که آن را اجرا کرده باشیم. مهم ترین وظیفه مبدل فیبر نوری تبدیل کردن سیگنال دریافتی از کابل مسی و تبدیل آن به سیگنال نوری است. پس از تبدیل کردن این سیگنال آن را با استفاده از کابل فیبر نوری انتقال خواهد داد. پس از انتفال سیگنال نوری هنگامی که به انتهای کابل می رسد با استفاده از یک مبدل فیبر نوری دیگر به سیگنال قابل انتقال با استفاده از کابل مسی تبدیل می شود.

کارت شبکه جهت اتصال کامپیوتر به شبکه محلی در سرعت های 100،10و1000 مگا بیت بر ثانیه بکار میرود. کارت شبکه Lan Card یا Network Adaptor، رابط بین رایانه و محیط انتقال است. چرا که سیستم ها برای اشتراک گذاری منابع سخت افزاری به کمک این قطعه احتیاج دارند.

گزینه قرمز رنگ ادامه جهت تسویه که در سمت چپ صفحه واقع شده است، شما را برای تسویه حساب هدایت میکند. درصورتی که قبلا در فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان ثبت نام نموده اید، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، به وبسایت وارد خواهید شد. اگر هم اینگونه نبوده، با نوشتن اطلاعات، در سایت ثبت نام میشوید. جزئیات صورت حساب شما نیز بر اساس این اطلاعات وارد شده صادر خواهد شد. اینکه بتوانید از فروشگاهی مطمئن محصولات شبکه اصل و مرغوب خریداری کنید.

کابل شبکه Cat5e UTP روکش PVC حلقه 305 متری تست فلوک