دوره علم داده در بازارهای مالی و معاملات الگوریتمی با Python موسسه توسعه | حسینی فایننس

در بخش‌های بعدی، به طور مفصل راجع به هر کدام از انواع بازار مالی صحبت https://hoseinifinance.com/blog/financial-markets/ خواهیم کرد. ارائه مروری فراگیر بر مفاهیم و روش‌های اصلی در طراحی استراتژی معامله و آزمودن آن‌ها هدف دیگر کتاب است. بازارهای آتی از مشخصات قراردادهای استاندارد شده استفاده می‌کنند. همچنین به خوبی تنظیم می‌شوند و از اتاق‌های پایاپای برای تسویه و تایید معاملات استفاده می‌کنند. بازارهای اختیار معامله، مانند بورس اوراق بهادار هیئت مدیره شیکاگو ، به طور مشابه قراردادهای اختیار معامله را فهرست و تنظیم می کنند. بورس اوراق بهادار و اختیار معامله ممکن است قراردادهایی را در طبقات مختلف دارایی، مانند سهام، اوراق بهادار با درآمد ثابت، کالاها و غیره فهرست کند.

  • بازارهای مالی به طور گسترده به هر بازاری که در آن معامله اوراق بهادار انجام می‌شود، از جمله بازار سهام، بازار اوراق قرضه، بازار فارکس و بازار مشتقات و غیره می‌گوییم.
  • بسیاری از ماها پرداخت اندکی قیمت بیشتر اما خرید از فروشنده مطمئن، ترجیح دارد.
  • سفته بازان به طبقات مختلف دارایی نگاه می کنند تا روی قیمت های آینده شرط بندی کنند.
  • در پایان این فصل نیز به جزئیات معاملات پرحجمی که طی سال‌های 2009 تا 2011 از جمله موضوعات بحث‌برانگیز بوده، اشاره مختصری می‌شود.
  • برای یک دارایی نقدشونده مثل طلا، Bid–ask spread بسیار پایین و برای یک دارایی غیرنقدشونده مثل تابلوی نقاشی این اختلاف بسیار بالا است.
  • اوراق قرضه اوراق بهاداری است که در آن سرمایه‌گذار پول را برای مدت معینی با نرخ بهره از پیش تعیین شده، وام می‌دهد.
دوره علم داده در بازارهای مالی و معاملات الگوریتمی با Python موسسه توسعه | حسینی فایننس

به عنوان مثال، بازار اوراق قرضه، اوراق بهاداری مانند اسناد صادر شده توسط خزانه داری ایالات متحده را می فروشد. بازار اوراق قرضه،بازار بدهی، اعتباری یا با درآمد ثابت نامیده می شود. انواع بسیار زیادی از بازارهای مالی وجود دارند که شامل بازار فارکس، بازار پولی، بازار سهام و بازار اوراق قرضه می‌شود. برای مثال بیشترین نوسان را بازار ارزهای دیجیتال دارد و پس از آن بازار فارکس و در نهایت بازار بورس قرار دارد. همچنین بیشترین میزان نظارت و کنترل نیز در بازار بورس وجود دارد و پس از آن بازار فارکس و در نهایت بازار ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرند. بازار مالی محلی است که خریدارها و فروشنده‌ها گرد هم آمده و به خرید و فروش دارایی‌های مختلف می‌پردازند.

به عبارت دیگر در بازار دست اول، اوراق بهادار برای نخستین بار منتشر می‌شوند. براین اساس فروشنده اوراق بهادار در واقع همان ناشر اوراق بهادار است. در بازار اولیه شرکت های تامین سرمایه، مهمترین نقش را ایفا می‌کنند. از نقش آن ها می‌توان به پذیره‌نویسی و تعهد پذیره‌نویسی اشاره کرد. اگر پذیره‌نویسی، مبلغ سرمایه بالایی بخواهد، گاهی شرکت‌های تامین‌سرمایه باهم سندیکا تشکیل می دهند. یک نمونه از این بازار می تواند پذیره نویسی سهام یک شرکت سهامی عام باشد.

این تایم در بازارهایی مثل بورس و فارکس محدود است اما برای فعالیت در بازار ارز دیجیتال هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. بنابراین این افراد می‌توانند بازار ارز دیجیتال را به عنوان بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنند. زمانی که حرف از انتخاب بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری به میان بیاید، اشاره به بازار ارز دیجیتال جزو الزامات خواهد بود. عموما ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده که رمز ارز نام دارند در این بازار مبادله می‌شوند.

نظرات

انواع مختلفی از بازارهای مالی وجود دارند و ویژگی‌های آن‌ها به دارایی‌های مالی که مبادله می‌شوند و نیازهای شرکت‌کنندگان مختلف بازار بستگی دارد. انواع بازار مالی براساس ماهیت مبادلات و همچنین میزان رشد‌شان قابل‌تشخیص هستند. در هنگام انتخاب یک محصول برای معامله گری لازم است تمام ارزش افزوده ای که به صورت بالقوه وجود دارد را در نظر بگیرید.

بازارهای اوراق قرضه