راه های مهاجرت به آمریکا

پناهندگی را شاید بتوان آخرین روشهای مهاجرت به کانادا در نظر گرفت، فرایند مهاجرت در این روش هم بسیار طولانی است و هم بسیار خطرناک است. اغلب پذیرش در این رشته توسط خود دانشجویان به واسطه ارتباط گیری با استاد راهنما انجام می شود؛ اما موسسه ملک پور می تواند شما عزیزان را در امر پذیرش دکتری در برخی کشورها از جمله اتریش و سوئیس یاری نماید. اگر یک کارفرمای آمریکایی از شما حمایت مالی کند، میتوانید به راحتی گرین کارت دریافت کنید، اما ممکن است برای دریافت کارت اقامت دائم مجبور باشید چند سال صبر کنید. یک نمونه ویزای دائم که در این دسته قرار دارد , ویزا طرح کارفرمای مطرح شده ؛در این نوع از دسته به کارفرمایان این اجازه داده شده است تا از مهاجران خارجی استفاده کنند و وظایف و مشاغلی که خالی می باشند و هیچ متقاضی بومی استرالیا برای این کار داوطلب نیست , را با استفاده از مهاجران انجام دهند. بعضی از دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا نیز تمایل دارند برای ادامه تحصیل در آمریکا وارد کالج ها و دانشگاه های خصوصی این کشور شوند. همان طور که در ابتدای مقاله اشاره گردید برآورد هزینه زندگی در آمریکا و این که چه مخارجی برای اقامت در این کشور مورد نیاز است، از جمله اساسی ترین دغدغه های مهاجران به ایالات متحده آمریکا و متقاضیان انواع ویزای مهاجرتی آمریکا به شمار می رود که البته اگر کاملا تجزیه و تحلیل و آنالیز گردیده و طبق برنامه ریزی انجام شود، جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

در این لیست مشاغلی در حوزههای فناوری اطلاعات، مهندسی، پزشکی، تدارکات، مالی و حسابداری، اداری، فروش و بازاریابی، حقوق و وکالت، تولید، ارتباط با مشتری و … وی پس از تحصیل در حقوق قضایی و حقوق بین الملل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران به استرالیا مهاجرت نمود. می توانید در آمریکا از ۶۲ سالگی به بعد حقوق بازنشستگی دریافت کنید اما اگر می خواهید حقوق و مزایا را تمام و کمال بگیرید، باید در ۶۷ سالگی بازنشسته شوید. با اخذ این ویزا موفق به اخذ اقامت دائم در سوئد نمیشوید. اگر شما نیز جزء ورزشکاران و یا هنرمندان هستید می توانید با دریافت ویزای EB2 به آمریکا مهاجرت نمایید. که در اصل شما وانمود می کنید که ازدواجتان واقعی است حتی اگر صوری باشد، که مسلما در صورت اطلاع یافتن سفارت و دولت کشور کانادا از این مورد که ازدواج شما صوری می باشد، تبعات قانونی برای هر دو نفر در پی خواهد داشت.در هر حال ابتدئا نگاهی به شرایط کلی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می کنیم. اگرچه این شهر به یک کلان شهر مدرن با جمعیت حدود 600000 نفر تبدیل شده است، اما منطقه تاریخی کبک با 135 هکتار (حدود پنج درصد از کل شهر) یکی از منسجم ترین مناطق در آمریکای شمالی است.

در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی هرکدام از روشهای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزاهای سایت mohajerat2010 متنوع خواهیم پرداخت. که نیاز به مدرک یا تخصص خاصی ندارند. اداره مهاجرت این کشور جهت تامین نیروی کار، افرادی را که دارای تخصص و مهارت می باشند از طریق برنامه های مختلف اسکیل ورکر انتخاب می کند. البته شما از همان ابتدا که وارد کشور استرالیا می شوید می توانید حتی اگر کار تخصصی پیدا نکردید ، با پیدا کردن راحت و سریع یک کار کژوال هزینه های زندگی خود را تامین کنید و در این زمینه هیچ ریسکی وجود ندارد . زیرا کارگران ماهر بهترین شانس برای پیدا کردن کار در آمریکا را دارند. یکی از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور طرح معرفی استارتاپ است، در این روش امکان دریافت اقامت دائم برای خود فرد و خانواده درجه یک او امکانپذیر است. در لیست NOC کانادا مشاغل بر اساس مهارت به پنج دسته صفر، A، B، C و D تقسیم میشوند که در ادامه به معنی هرکدام اشاره خواهیم کرد. در همان سالنامه مهاجرتی ۱۴۰۰ دقیقاً این بخش وجود دارد، جمعیت مهاجران در جهان بر اساس دو معیارِ کشور محل تولد و شهروندی، آمارهای متفاوتی دارد، بر اساس آمار سازمان ملل، چهار کشور آلمان، سوئد، هلند و فرانسه در اتحادیه اروپا در حال حاضر میزبان بیشترین تعداد مهاجر متولد ایران هستند.(انگلیس به دلیل خروج از اتحادیه اروپا از این لیست حذف شده است).

نزدیک به نیمی از ساختمانهای منطقه تاریخی کبک قدیم قبل از سال 1850 ساخته شده اند. این سنگ نبشته یک مکان مقدس در منطقه چمنزار در حاشیه شمالی دشت های بزرگ کانادا است. دانشجویان کانادایی بهطورکلی مجاز به حداکثر انجام 20 ساعت کار در هفته هستند که در روزهای تعطیل و فصول مختلف میتواند بیشتر شود، اما دورههای کوآپ سیستمی است که علاوه بر امکان کار دانشجویی، پس از پایان دوره تحصیل میتواند در یک موقعیت شغلی مرتبط و پیشبینی شده مشغول به کار شود. فعالیت میکنند با کسب امتیاز مناسب میتوانند بهعنوان خود اشتغال در این کشور مشغول به کار شوند. کانادا بهخاطر نزدیکی به کشور آمریکا، امکانات زیاد و شرایط نسبتاً راحت برای مهاجرت به یکی از گزینه بسیار مناسب و البته پرطرفدار تبدیل شده است. همراه داشتن کالاهای خاصی برای ورود به کانادا محدود یا ممنوع است.

یکی از بهترین روشهای مهاجرت تحصیلی استفاده از برنامه کوآپ کانادا است. یکی از مزیت های دیگری که شغل آرایشگری در ترکیه دارد این است که آموزش های زیادی درر ارتباط با دوره های آرایشگری در این کشور داده می شود. برخی از این شرایط بر اساس نوع شغل و موقعیت فرد میتواند تغییر کند ولی در حالت کلی برخی شرایط باید در بین افراد ثابت باشد تا واجد شرایط اخذ ویزای کاری قرار بگیرند. پزشکانی که متقاضی کار در هلند را هستند باید در آزمونی به نام AKV شرکت کنند و با موفقیت در این آزمون دانش و مهارت خود را ثابت نمایند. در این روش فرد باید خود اقامت دائم این کشور را داشته باشد، همچنین فرد باید ثابت کند که توانایی و تملک مالی کافی برای پوشش اعضای خانواده خود را دارد.

برای جلوگیری از احتمال مجازات، توقیف یا تعقیب، قبل از وارد شدن به کانادا اطمینان حاصل کنید که کالاهای همراه شما مشمول ممنوعیت یا محدودیت ورود به کشور کانادا هستند یا خیر. مهاجرت آسان به کشورهای حوزه کارائیب به راحتی امکان پذیر و مهیا می باشد. این کشور برای جذب مهاجر قوانین خاصی را داراست و در سال 2016 حدود 285 هزار مهاجر را جذب کرده است.و در سال 2015 بیش از 217 مهاجر را جذب کرد.بیشتر افراد مهاجرت به فرانسه از کشورهای غیر اروپایی میباشد که قصد زندگی در کشور فرانسه را دارند.با توجه به شرایط اقتصادی خوب این کشور و داشتن کار در آن شما درخواست های زیادی برای مهاجرت به این کشور میشود.البته فرانسه پناهندگان زیادی را هم دارد که بیشتر آنها از کشورهای افغانستان و هائیتی میباشد. با توجه به قوانین کشور سوئد، درصورتی که فرزندی در خاک کشور سوئد متولد شود، اگر تنها یکی از والدین تابعیت کشور سوئد را داشته باشد، فرزند متولد شده می تواند تابعیت کشور سوئد را اخذ نماید. تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی. برخی از افراد که تملک مالی خوبی دارند یا حوصله دردسرهای سایر روشهای مهاجرت با کانادا را ندارد یا حتی شامل شرایط آن نمیشوند مهاجرت از طریق سرمایهگذاری را ترجیح میدهند.

در روش فدرال شرایط ثابتی دارد که متقاضی باید شامل آن باشد، اما در روش استانی چون استان خاصی برای ثبت شرکت در نظر گرفته میشود تابع شرایط همان استان خواهد بود. متقاضی با مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج، سرمایه گذاری، کار و خرید ملک می تواند اقامت ایتالیا را دریافت کند. ترکیه مدتی است به یکی از اصلیترین مقاصد پناهجویان جهان تبدیل شده است. کانادا یکی از این مقاصد پرطرفدار است. به همین دلیل توصیه میشود اگر قصد مهاجرت بهعنوان پناهنده را دارید یکبار دیگر در این مورد فکر کنید، شاید یکی از راههای قانونی بهتر باشد. در واقع اگر به تازگی قصد زندگی در ترکیه را دارید یا در تمام عمر خود کارمند بوده اید و اصلا وارد این مناطق نشده اید، بهتر است فقط ملک بخرید یا مهاجرت تحصیلی کنید! کسانی که قصد بازدید از ترکیه دارند و به عنوان توریست می خواهند به ترکیه بیایند می توانند تقاضای ویزای توریستی کنند. طبعا پس از فارغ التحصیل شدن از هر مقطعی مدت اقامت موقت شما نیز به پایان می رسد و اگر بخواهید باز هم در سوئیس بمانید باید قبل از تمام شدن زمان برای تمدید اقامتتان با روش های موجود اقدام کرده باشید.

مواد منفجره ، آتش بازی و مهمات: شما باید مجوز کتبی برای ورود مواد منفجره، وسایل آتش بازی و انواع خاصی از مهمات را به کانادا داشته باشید. وسایل شخصی شامل لباس، تجهیزات ورزشی، دوربین و رایانه شخصی است. البته بیشتر در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس امکان پذیر است. روشها و شرایط برنامه هریک از 10 استان کانادا با هم تفاوت دارد، متقاضیان میتوانند با اخذ جاب آفر کانادا در یک استان، سیستم اکسپرس اینترن، سرمایهگذاری و … اولین و شاید بتوان گفت مهمترین چالشی که تصمیم به مهاجرت با خود به همراه دارد، دلتنگی و دوری از خانواده است. توجه به مقررات کشورها که در ارائه اقامت به افراد بر اساس روشهای مهاجرتی خاص صورت میپذیرد، هم بسیار مهم است؛ لذا باید در انتخاب کشور مقصد نیز اهتمام لازم صورت بگیرد؛ برای مثال در برخی کشورها مانند ترکیه، قبرس یا پرتغال، خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد؛ درحالیکه در سایر کشورها خرید ملک اقامت دائم را برای افراد به ارمغان نخواهد آورد. هم اکنون اقتصاد ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپاست و جایگاه هشتم را در جهان از لحاظ تولید ناخالص ملی دارد. در سال های اخیر اقتصاد ترکیه رشد خوبی داشته و رشد ۸٫۹٪ و ۷٫۴٪ را در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ به دست آوردهاست.

طبق آمار سازمان بینالمللی کار (ILO): حدوداً 170 میلیون نفر نیروی کار مهاجر در کشورهای مختلف وجود دارد. بر طبق آمار بهدستآمده بیش از 25 درصد مشاغل موجود در کشور کانادا توسط مهاجرینی که از کشورهای دیگر به آن آمدهاند پر شده است، این کشور بین سالهای 2021 الی 2023 به بیش از 1 میلیون و 200 هزار نیروی کار مهاجر نیاز دارد. بالاترین اولویت به مهاجرانی داده می شود که قبلاً خانواده ای در ایالات متحده دارند که یا شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم هستند. اما این کشور چنان کیفیت زندگی خوبی را برای شهروندان و افراد مقیم در آن رقم میزند که این مسائل به عنوان دغدغه نبوده و این چیزی که بیان شده، یک حالت عمومی است و برای افراد متخصصی که با تخصصهای مورد نیاز این کشور و ویزای کاری وارد این کشور شده، وضعیت معیشتی بسیار خوبی در انتظار است. هنگام ورود به اولین نقطه در کشورکانادا، باید تمام کالاهای همراه خود را اعلام کنید.

همانطور که گفتیم فرد میتواند خانواده درجه یک خود را بهعنوان اسپانسرشیپ تحت پوشش قرار دهد، با این کار اعضای خانواده نیز میتوانند اقامت کانادا را دریافت کنند. اما منظور از خانواده درجه یک چیست و چه کسانی میتوانند زیر نظر این برنامه بهعنوان شهروند کانادا مهاجرت کنند؟ سایر خدمات ارائه شده به وسیله ی الست گروپ برای متقاضیان مهاجرت ورزشی چیست؟ این سؤالی است که سعی کردهایم در این مطلب از مجله خوبو به آن پاسخ دهیم، پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید. وسایل نقلیه: وسایل نقلیه شامل هر نوع وسایل نقلیه موتوری از قبیل اتومبیل های مسافربری، وانت و موتور است در صورتی که از آن ها برای اهداف غیر تجاری استفاده شود.

در این روش، فرد متقاضی باید از سمت یک کارفرما یا شرکت در ایتالیا پیشنهاد کاری دریافت نماید. در کانادا امکان ثبت چهار نوع شرکت از جمله شرکت خصوصی (Sole Proprietorship)، شرکت مشارکتی (Partnership)، شرکت سهامی (Corporation) و شرکت تعاونی (Cooperative) وجود دارد. یکی از جمله مهمترین امکاناتی که دانشگاه ها و نهاد های این کشور به دانشجویان ارائه می کنند؛ بورسیه تحصیلی است. پارک های ملی مشهوری از جمله بنف و جاسپر و همچنین ایواویک و ونتوت در کشور کانادا واقع شده اند. در واقع مهاجرت به کانادا آنقدر روشهای قانونی و راحتتر دارد که هیچکدام از مشاورین و وکلای این حوزه روش پناهندگی را توصیه نخواهند کرد. همچنین مهاجرت به کمک ویزای کار کانادا یکی از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور است.

همچنین سایر شهر های ترکیه مثل ازمیر و آنکارا نیز از ارزش بالایی برای گردش و تفریح برخوردار هستند. از آن جایی که ایالت های اطراف منابع با ارزشی مانند طلا , نفت و آهن دارند , صنعت معدن این شهر توانسته تعداد زیادی از کارگران و کارمندان را جذب خود کند . شهر قدیمی لولنبرگ، که در آن همه خیابانها صاف و مستقیم و زاویه دار است، بهترین نمونه بازمانده از سیاست استعماری انگلیس برای ایجاد شهرک های جدید با اعمال یک طرح “شهر” از پیش طراحی شده بر روی هر نوع بیابان است. ای نروش را میتوانی یکی از بهترین روشهای مهاجرت به کانادا از نظر هزینه و زمان دانست. همانطور که گفتیم این شرایط بهگونهای بررسی میشود که ازدواجهای کوتاهمدت و صوری را شناسایی کند، همچنین این امکان وجود دارد که بازرسانی برای بررسی به محل اقامت شما فرستاده شوند. برای تمامی مردم جهان مهاجرت به کانادا یکی از راههای شروع یک زندگی جدید در مکانی جدید و موقعیتی جدید است، برخی بهخاطر بهبود شرایط شغلی مهاجرت میکنند، برخی متقاضی تحصیل در دانشگاههای مطرح هستند و برخی نیز میخواهند برای فرار از وضعیت بد زندگی به کشور دیگری بروند.