ضوابط و اصول طراحی ویلا در شمال ایران

با در نظر گرفتن مواردی از جمله متراژ ساخت، کیفیت مصالح و ساخت، سطح خدمات و امکانات ویلا، منطقه ساخت ویلا، ایجاد محوطه و نوع اسکلت و سازه ی ساخت می توان قیمت و هزینه ساخت یک ویلا در شمال را تخمین زد که قیمت و هزینه همه این موارد برای سال ۱۴۰۱ نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. ویلاهای lsf از سریع ترین و به صرفه ترین و مقاوم ترین انواع روش ساخت ویلا در شمال است که میتواند در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل ممکن اجرا شود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهم ترین تصمیمات شما در این فرایند است.

طراحان ویلای گروه معماری آد با سال ها تجربه موفق و رزومه کاری درخشان در کنار تخصص و دانش عملی و معماری درجه عالی، تمامی زوایا و اصول مورد نیاز را در نظر می گیرند و سپس به شکل تلفیق شده با درخواست کارفرمایان، طرح و پلان ویلا را نهایی می کنند. نما ویلا ارتباط مستقیمی با اصول طراحی ، زیبایی ، ترکیب رنگ و سلیقه کارفرما دارد. از طرفی از اصول طراحی ویلا به سبک مدرن می توان به استفاده از مصالحی مثل سیمان و بتن اشاره کرد هر چند امکان استفاده از شیشه، چوب در انواع مختلف نیز وجود دارد. شرایط زندگی ممکن است همیشه مثل امروز نباشد و ممکن است بخواهید روزی در آینده ویلای خود را بفروشید. هنگام انتخاب مکان، نه تنها وضعیت فعلی منطقه بلکه آینده نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و پروژه های مورد اجرا در منطقه باید با اسکن برنامه های منطقه آموخته شود.

طراحی داخلی ویلا باغ

این سری مقاله همه موضوعات مربوط به ساخت ویلا را در ۱۰ عنوان پوشش می دهد و در بسیاری از نقاط به علامت سوال در ذهن شما پاسخ می دهد. اگر سری به استانهای شمالی کشور زده باشید مطمئناً با انواع و اقسام ویلاها با طراحیهای جذاب و گوناگون روبه رو شدهاید. ویلا های شمال همواره از جذاب ترین آپارتمان ها می باشند. ممکن است در وهله اول این اجزا، جذاب و دلخواه به نظر آیند، اما به مرور، به عنوان اجزایی زائد باعث دلزدگی از فضا می شوند. صاحبان این خانه خواستار فضایی گرم صمیمی و استفاده از چشم انداز اطراف در طراحی فضا ها بوده اند. بر این اساس این افراد قطعهای زمین در شمال کشور خریداری کرده و اقدام به طراحی و ساخت ویلای دلخواه خود میکنند اما در این مسیر باید مراحل و ضوابطی را برای طراحی ویلا طبق شرایط اقلیمی شمال کشور زیر نظر کارشناسان مربوطه طی کنند تا در روند کار دچار مشکل نشوند، در ادامه این مقاله به جزئیات این مقوله خواهیم پرداخت.

شما می توانید با انتخاب شهرهایی که توریستی هستند و از رشد بالایی برخوردار هستند به ساخت ویلا بپردازید و در آینده نزدیک رشد بسیار خوبی را در ویلای مورد نظر مشاهده کنید و یا در شهرها معمولی تر اقدام به ساخت با هزینه کمتری کنید. بعد از این که راجع به مراحل شروع ساخت ویلا در شمال با شما صحبت کردیم هم اکنون می خواهیم شما را با یکی از بهترین و جدید ترین روش های ساخت ویلا در شمال یعنی ساخت ویلای lsf آشنا کنیم.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

ولی بیشتر ویلا سازی ها در این مناطق در جاده های بین شهری و در نقاطی متراکم شده اند که جنگل به ساحل نزدیک تر باشد. به دلیل خاک حاصل خیز، بارش های همیشگی و فراوان و همچنین رطوبت حاصل از بارش، تمامی مناطق شمال کشور دارای بافت های سبزی نظیر جنگل ها هستند. اکثر غریب به یقین مردم هنگامی که تصمیم به خرید ویلا در شمال دارند به سبک خاصی از معماری توجه می کنند . در حقیقت، ما می دانیم که در گذشته، زمانی که مردم عمدتا در مناطق روستایی زندگی می کردند، هر خانواده در قسمت خاصی از زمین خانه های خود را می ساختند.

دکوراسیون داخلی ویلا

در حال حاضر سنگ ها و مصالح نمای ساختمانی بسیار جدید و مدرنی در بازار وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها، بهترین نمای ویلای دوبلکس مدرن را دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس ایجاد کنید. به همین دلیل، برای خانواده شما یک گزینه مطمئن تر خواهد بود که نبض بازار را بررسی کرده و پروژه ای بسازند که تا حد امکان از نظر موقعیت مکانی مناسب باشد و با گذشت زمان ارزش آن افزایش یابد. تیم فنی مهندسی پردیس گیلان با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه ساخت ویلا در شمال می تواند از ابتدای ساخت پروژه تا انتهای پروژه به صورت کاملاً تخصصی به شما مشورت دهد و در کمترین زمان ممکن و بهینه ترین روش ممکن در ساخت ویلا در شمال به شما کمک کند. حتما میدانید که زمانی که صحبت از ساخت ویلا در شمال میکنیم عده ای ترجیح میدهند که ویلا در منطقه جنگلی باشد ولی عده ای هم علاقه دارند تا ویلا در منطقه ساحلی قرار بگیرد.

طراحی داخلی ویلا مدرن

طراحی و ساخت جان پناه در انواع مختلف بسته به نوع سبک معماری و طراحی ویلا، طراحی روف گاردن براساس وسعت و مساحت تراس، محل قرارگیری تراس که بیشتر در طبقات پایینی و نزدیک زمین و کنار فضای نشیمن و آشپزخانه است، سرتاسری بودن تراس در طبقات بالایی با دسترسی از نقاط مختلف به کمک درب های کشویی، شیوه طراحی به نوعی که انگار تراس بخشی از معماری کلی ویلا بوده و جدای از آن نیست به همراه سایر موارد بسیار مهم هستند. هرچه تعداد اجزای بیشتر را با هارمونی بهتر ایجاد کنید قطعا می توانید ارزش بالاتری را برای ویلا در نظر بگیرید.

بودجه ساخت ویلای شمال خود را مشخص کنید! با توجه به طول عمر ویلاها در شمال می توانید اجزا و تجهیزات مختلفی را نصب کنید. بهترین انواع ویلاها و گزینه مناسب برای آرامش یافتن در طبیعت انتخاب ویلاهای استخردار در شمال کشور میباشد .شما با خرید یک ویلای استخردار در شمال کشور علاوه بر استفاده از طبیعت سرسبز شمال از استخر و آب پاکیزه آن بهره میبرید. در واقع سازه lsf از مقاطع فولادی ساخته شده است که با عملیات نبرد بر روی ورق نازک فلزی یک سازه ال اس اف را تشکیل می دهند که از مزایای بسیار زیادی برخوردار است.

مهمترین کاری که باید قبل از انجام انواع فعالیت های ساختمانی انجام شود، تعیین نیازها و انتظارات است. مصالح ساختمانی مورد استفاده در ویلاهای دوبلکس در مقایسه با ویلاهای فلت بیشتر میباشد. هزینه ساخت ویلا در هر واحد مساحت به دلایل بسیاری بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. در طراحی ویلای مدرن ازپانل های فتوولتائیک خورشیدی (PV) که به شبکه متصل هستند استفاده می شود، که در حال حاضر به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین انرژی تجدید پذیر برای یک ویلا، ارائه می شود. به عنوان میزبان، انتقال نیازها، بودجه و محدودیت های زمان معمار به مناسب ترین شکل، روند کار ساخت ویلا شمال شما را بسیار ساده تر می کند. مرحله بعد که میتواند بسیار مهم باشد این است که برای ساخت ویلا در شمال چند انتخاب برای ساختن ویلا در اختیار شماست.

گرچه پرسش و ارزیابی منطقی از انتخاب های شخصی دشوار است، اما لازم است معماران در مورد مسائل مربوط به موقعیت مکانی به مشتریان خود که می خواهند در این زمینه ویلایی داشته باشند توصیه های منطقی ارائه دهند تا از آثار منفی و پشیمانی جلوگیری شود. از آنجا که ساخت و ساز یک مساله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد، مطمئناً فرصتی برای انعطاف پذیری بیشتر از سرمایه گذاری در املاک تجاری وجود دارد. امکانات منطقه ای که در آن هستید، مثلا اگر در شهرستان باشید و بخواهید از افراد بومیخدمت بگیرید قیمت مناسب پرداخت خواهید کرد اما در صورتی که مجبور باشید برای انجام یک فعالیت از شهرهای دیگر چه دور و چه نزدیک از افراد متخصص استفاده کنید مجبور هستید هزینه ایاب و ذهاب را هم بپردازید یا اینکه خودتان این کار را انجام دهید.

ساختار خانواده، عادات زندگی و استفاده، اهداف استفاده در محیط داخلی و خارجی، تعداد اتاق ها، عملکردها، انتظارات در مورد دکوراسیون، تعیین فرصت های مالی، زمانی که می توان مجاز برای اتمام کار، تجهیزات فنی، محل سکونت مورد نظر، نیازهای کودکان بسیاری از مسائل مانند اضافات، معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شود و باید راهنما باشد. اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی گنجانده شود. ارجاعات صحیح و صادقانه در این فرایند اول به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرایندهای بعدی با دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

مساله مهم دیگری که در طراحی داخلی اتاق های ویلا مهم است پیش بینی دقیق محل قرار گیری کلید ها و پریز ها میباشد. تکنولوژی ال اس اف یکی از سیستم های ساختمانی پیش ساخته است که توانسته است در دو دهه اخیر در صنعت ساخت و ساز و ویلا سازی رشد بسیار خوبی را تجربه کند. در یک تعریف کلی ویلا به ساختمانی گفته میشود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد; و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاقها میسازند. در واقع، اگر فکر میکنید ممکن است اعضای سالخورده خانواده را در سر راه خود قرار دهید، یک طرح دوبلکس ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد، زیرا این نوع خانه به شما امکان میدهد تا عزیزان خود را نزدیک نگه دارید و در عین حال مقدار زیادی از حریم خصوصی بسیار مورد نیاز را حفظ کنید.پلان ویلا دوبلکس خانههای چند خانواری مقرون به صرفه هستند زیرا به مصالح ساختمانی کمتری نسبت به ساخت دو سازه جداگانه نیاز دارند و با ترکیب دو واحد در یک سازه، فضا را حفظ میکنند.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

هزینه کارگر و استادکار ماهر در زمینه ساختمان در شمال کشور کاملاً بالاست و زمانی که شما نیاز دارید تا ویلایی را به بهترین شکل ممکن اجرا و به بهرهبرداری برسانید می توانید از روش های مدرن ساخت و ساز یعنی ساخت ویلا به روش lsf بهره مند شوید که باعث می شود زمان کمتری را صرف ساخت ویلا در شمال بکنید. زمانی که تمام موارد بالا را که به آنها اشاره کردیم را مد نظر قرار دهید گزینه بعدی میزان بودجه شماست که می تواند نقش اساسی را برای ساخت و داشتن ویلا در شمال بازی کند. زمانی که نیاز داشته باشید تا در اسرع وقت و در بهینه ترین حالت ممکن یک ویلای مدرن را در اختیار داشته باشید می توانید از روش های نوین ساخت ویلای lsf در شمال استفاده کنید که میتواند در کمترین زمان ممکن بالاترین کیفیت را در اختیار کارفرما قرار دهد. ساخت ویلا شمال خصوصی تجربه ای نیست که هر شخصی بتواند در زندگی خود زندگی کند.

مورد بعدی که برای ساخت ویلا در شمال به آن نیاز دارید انتخاب موقعیت ویلا است. به همین دلایل، قبل از تصمیم گیری در مورد مکان دقیق، دریافت پشتیبانی از یک معمار متخصص در ساخت ویلا شمال بسیار مفید است. در این خصوص این بار یک پروژه طراحی دکوراسیون منزل در آبادان وارد فاز طراحی توسط گروه معماری خانه طرح شد . برای تزیین تختها در این سبک، از پارچهها به عنوان سایه بان استفاده میشود. استفاده از همه فضاهای ویلا نیاز به طراحی دارد که متخصصان از عهده آن بر خواهند آمد. امروزه، بهتر است این مسئله را با کمک متخصصان متوجه شویم، زیرا این زمین به سختی یافت می شود و گران است، همچنین بسیاری از تخصص ها و رویه های قانونی در مسائل مربوط به ساخت و ساز مطرح می شود. از این رو بهتر است با پارتیشن بندی فضای بزرگ طبقه اول به بهترین شکل فضای ویلا را پر کنید.

طراحی داخلی ویلا های مدرن

چه ویژگیهایی باعث شده است که این دو سبک ساختمانسازی تا این اندازه از یکدیگر فاصله بگیرند؟ از زمان طراحی و اجرای پروژه تا پایان کار مدت زمان حدودی ۲ تا ۴ ماه زمان نیاز است تا پروژه ساخت ویلا کاملاً اجرا و تکمیل شود. یکی از مهمترین مواردی که در ساخت ویلاهای شمال باید مورد توجه قرار بگیرد که بر طبق اصول مهندسی طراحی و اجرا میشوند، توجه به طراحی و معماری محوطه است. برای ساخت این نوع ویلا از جدیدترین تکنولوژی ها در زمینه ساخت ساختمان استفاده میشود که میتواند دوام ساختمان و عمر مفید آن را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد که این نکته نیز از نکات کلیدی برای ساخت ویلا در شمال است که می بایست از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار باشند.