طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

نمونه زیر، عکس مطب دندانپزشکی کودکان است که با استفاده از عروسک و پیشبند مخصوص حس راحتی را به کودک انتقال میدهد تا ترس از وجود آن دور شود. شما همچنین می توانید از مکانهای بسیار باز و فضای نور گیر که در تصاویر نمونه هایی از طراحی این فضاها و موقعیتها نیز آمده است برای انجام کارهای اداری و پزشکی استفاده کنید. بهبود عملكرد فیزیكی و روانی محیط برای راحت سازی زندگی شما و رضایتمندی هرچی بیشتر از محل کار و زندگی شما استراتژی ما در تیم ایرانا دکور است . قفسه ها را در نزدیکی و در دسترس منشی قرار دهید تا دسترسی به آن راحت تر باشد. اگر منشی به اطلاعات بیماران نیاز دارد بهتر است قفسه هایی را برای نگهداری پرونده ها در پشت جایگاه منشی تعبیه کنید. همه ما میدانیم که هر پزشک متخصص خاص خودش را دارد و با توجه به این تخصص نیازمند فضاهای غذاهای خاص برای درمان بیماران است در واقع ما با پارتیشن بندی در مطب توانیم به پزشک در تشخیص بهتر بیماری کمک کرده و هر آنچه که از نظر کاربری به تبع آن احتیاج دارد را در اختیار او قرار میدهیم بنابراین اگر شما هم از دوستان گرامی کارت درمان هستید و نیاز به طراحی داخلی و پارتیشن بندی در مطب خود داری یک سری نکات اولیه را حتماً باید در نظر بگیرید ابتدا اینکه با توجه به روند کاری خودتون فضا را جدا کنیم و فضاهای مهم تر در انتهای مطب و قسمتی که مراجعین با آن در تماس هستند رو در فضای انتظار قرار دهیم.

معماری داخلی مطب پزشکی

طراحی داخلی کلینیک ها و مطب های درمانی و بهداشتی بسیار با اهمیت و ضروری است حتی گاهی فضا از نظر زیبایی شناختی خیلی خوب طراحی شده ، اما ممکن است نیاز بیمار و پزشک را برطرف نکند و باعث ایجاد آرامش بیمار یا مراجعه کننده و سهولت دسترسی پزشک یا درمانگر نشود . در این طراحی دکوراسیون باید از طرح روشنایی و رنگ تا طرح مبلمان و جزئیات تزئینی مورد توجه قرار گیرد؛ تا در نهایت بیمار بتواند در این محیط احساس راحتی و آرامش کند. بنابراین اگر می خواهید بیشتر با اصول دکوراسیون و مبلمان بیمارستانی ﺁشنا شوید و اطلاعات خود را در مورد اهمیت کفپوش بیمارستانی و پنجره های بیمارستانی افزایش دهید و همچنین با تاثیر این نوع چیدمان بر صرفه جویی در مبلمان بیمارستانی ﺁشنا شوید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. طبیعتا شما نمی خواهید بیماران خود را در زمان انتظار، نگران و مضطرب سازید.

ما در این تیم قطعا هزینه ها را برای شما کاهش خواهیم داد و از به روز ترین و با کیفیت ترین متریال ها برای فضای شما استفاده خواهیم کرد . سنگ ها جز لوکس ترین متریال ها محسوب شده و نصب آنها نیازمند مهارت بالایی می باشد. طراحی داخلی اتاقی که پزشک با بیمار ارتباط میگیرد یکی از بخش های مهم طراحی داخلی کلینیک زیبایی محسوب میشود. مبل کلینیک زیبایی برای بیمار و همراهان بیمار که ساعات زیادی را در سالن انتظار میمانند، باید کاملا راحت باشد. باید از مصالح و متریال هایی در طراحی استفاده کرد که شستشو و ضدعفونی آن کار راحت تری باشد. جایگاه اول اتاق انتظار، یک اتاق که به خوبی تزئین شده و مبله شده است، این فضایی است که باید خوشحال، راحت و سرگرمکننده باشد تا بیماران بتوانند جهت معاینه صبر کنند، طراحی دکوراسیون مطب پزشکی باید به نحوی باشد که بیماران مضطرب نباشند یا عجله برای زودتر معاینه شدن نداشته باشند و ایجاد اغتشاش نکنند.

تونالیته رنگ آبی در کنار رنگ سفید نیز، حس فضایی مدرن و به روز بودن را در فضا ایجاد می کند. سبز و آبی رنگهای مناسبی هستند که حال خوبی را ایجاد می کنند . آبی یکی از رنگ های آرامش بخش است که به عنوان نمادی از آسمان و دریا به شمار می رود. فضاهای تنگ و تاریک مشتری را حتما فراری خواهد داد و ما به هدفمان که ایجاد آرامش و رضاین مشتری است نخواهیم رسید . یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون مطب ها، انتخاب مناسب رنگ غالب است.

طراحی داخلی مطب دکتر

اگر به خاطر داشته باشید در بخش های گذشته اصول طراحی مطب ها را برای شما به اشتراک گذاشتیم. در واقع یکی از اصول طراحی کلینیک زیبایی تعیین جایگاه منشی در سالن انتظار است. ” کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره انتخاب موثر “ واقع در شرق تهران، با هدف ایجاد تأثیر مثبت در جامعه بواسطه هدایت افراد به سمت شناسایی اهمیتِ بهداشت روان، ایجاد آگاهی ذهنی و تأثیر آن از نظر جسمی و عاطفی بر انسان با تأکید ویژه بر کودکان، عادیسازی مکالمات و تسهیل برقراری ارتباط سالم با خانواده و اطرافیان، کاهش استرس و وسواس فکری و بهبود عملکرد رفتاری تأسیس شده است. دکوراسیون داخلی مطب با توجه به اینکه یک مرکز درمانی می باشد باید مطابق با حال و روز بیماران مراجعه کننده و اصول معماری طراحی شود. ایدههای مختلفی برای طراحی داخلی مطب پزشکی وجود داره که به کمک این طرحها میشه مطب و مراکز درمانی رو شبیه به یک خانه تبدیل کرد تا بیماران در این فضا احساس آرامش داشته باشند.

دکوراسیون داخلی مطب دکتر

به این ترتیب میتوانیم با چیدمان مناسب و اصولی و استفاده از المانهای معماری با استراتژی درست، میتوانیم نیازهای عملکردی فضا را نیز برآورده کنیم. بدیهی است که افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود به مطب و کلینیک های پزشکی مراجعه نمیکنند، بنابراین استفاده از وسایل غیر ضروری در چیدمان مطب کار اشتباهی است. قسمت پذیرش باید به گونهایی باشد که در یک سمت مراجعین و در سمت دیگر کارکنان مطب قرار گیرند و در عین حال مراجعهکنندگان بتوانند در حالت ایستاده، نشسته (مخصوص افراد ناتوان و کمتوان جسمی) با کارکنان مطب صحبت و فرمهای لازم را پر کنند. بهتر است از پارتیشن بندی برای جداسازی محل معاینه از سایر قسمت های اتاق پزشک استفاده کنید. یک روش مشابه برای اعتمادسازی و ایجاد ارتباطات شخصی، به نمایش گذاشتن یک تابلو اعلانات با عکس ها، کارت های تعطیلات، یادداشتی از سپاسگزری های بیماران یا انواع دیگری از نوع ارتباطات است که پزشک با بیماران داشته است.

مبلمان اتاق مشاوره باید به صورتی باشد که مراجعه کنندگان و بیماران با نشستن بر روی مبل احساس راحتی کرده و هر موقع که لازم بود، تغییر جهت بدهند. نورپردازی در یک فضا به صورت مصنوعی باشد یا طبیعی باید یک حد میانگین رعایت شود و نه از آنها زیاد و نه کم در یک فضا استفاده شود زیرا در هر دو صورت باعث ایجاد تنش می شود نباید بیماران در مقابل نور طبیعی شدید قرار گیرند. به همین دلیل طراحی اصولی و زیبای سالن انتظار میتواند تا حد زیادی بیماران را سرگرم کند تا کمتر احساس خستگی و یا کلافگی بکنند.

طراحی داخلی مطب رادیولوژی

طبیعی است که بیماران از خیره شدن طولانی مدت به سقف ساده خسته و کلافه میشوند و بیشتر ترجیح میدهند تا چشمان خود را ببندند. لازم به ذکر است که در صورت اقدام به تعمیر و بازسازی، همیشه بودجهای را برای مبالغ غیر منتظره در نظر بگیرید تا در صورت بروز مشکل ناخواسته، در روند کار مشکلی به وجود نیاید. اما مشکل بزرگ در طراحی این فضاها ی کوچک میباشد که فکر پزشکان ما را مشغول می کند. اما حفظ حریم خصوصی بیمار یکی از موضوعات مهم و چالش برانگیز در طراحی داخلی همه مطب های پزشکی است. برخی از افراد فکر میکنند حفظ حریم خصوصی بیمار تنها در طراحی داخلی متخصص زنان اهمیت دارد. اگر از پارتیشن برای جداسازی فضای داخلی اتاق پزشک استفاده میکنید جنسی را انتخاب کنید که حریم خصوصی بیمار را حفظ کند. از این رو باید کلیۀ وسایل، دکوراسیون و چیدمانی که برای مطب در نظر گرفته میشود باید به گونهای باشد که اثر مثبتی بر روی فرد بیمار و دکتر مربوطه داشته باشد.

طراحی داخلی مطب زیبایی

قطعا استفاده از نور پردازی مناسب و قرار دادن گل و گیاه در سالن انتظار تاثیر مثبتی بر روحیه مراجعه کنندگان میگذارد. از آنجایی که بیشتر مراجعه کنندگان کلینیک زیبایی افرادی هستند که به زیبایی ظاهری خود اهمیت زیادی می دهند، طراحی دکوراسیون زیبایی در جلب نظر و اعتماد آنان تاثیر زیادی میگذارد. معمولا همه افرادی که به کلینیک ها مراجعه میکنند همراه با استرس و اضطراب هستند و انتخاب اصولی رنگ طراحی داخلی کلینیک زیبایی میتواند استرس مراجعه کنندگان را کنترل کرده و باعث انتقال احساس آرامش و راحتی به آنان شود.

معماری داخلی مطب دندانپزشکی

نوسازی مطبها و کلینیکها با بازسازی منازل و سایر ساختمانها متفاوت است و بازسازی مراکز درمانی حتما باید توسط یک تیم خبره و حرفهای صورت گیرد تا باعث نیل به نتیجه عالی گردد. که اشاره مستقیم به کاربری این مرکز درمانی دارد که تولد نوزادان و آغاز دوران جدیدی از زندگی برای زوجین می باشد. قیمت این مدل تابلوها، بستگی به میزان جزییات و متریال به کار رفته در آنها دارد. برای طراحی و اجرای نما از دو یا چند نوع متریال و یا رنگ در نمای خارجی استفاده میشود و تفاوت اساسی آن با نما کلاسیک در میزان تزیینات آن است و متریال استفاده شده در این بنا متریال بروز HPL است. تفاوت طراحی داخلی کلینیک با مطب؟ بازسازی مطب و کلینیک چشم پزشکان از دشواریهای بالایی برخوردار است. در بحث زیباسازی و بازسازی مطب چشم پزشکان باید سلیقه و علایق همهی سنین را در نظر گرفت. از سوي دیگر براي نور قرمز که در پشت حفره چشم دریافت می­شود، عدسی چشم بیشتر محدب شده و در نتیجه ناظر تصاویر را نزدیکتر احساس می­کند.

معمولا بیشتر بیماران در کلینیک زیبایی مجبور هستند مدت زمان زیادی را روی تخت دراز بکشند و در این مدت تنها به سقف نگاه کنند. علاوه بر عوامل موثری که در متن بیان شد، سن و جنسیت بیماران و مراجعه کنندگان، مساحت فضای مطب، ساعات کاری مطب، میزان تردد در مطب و.. احساس مکانی متفاوت دارد و با یک محیط بسیار جدید آشنا می شود و از این جهت می تواند مطب شما را بسیار منحصر به فرد کند. رعایت نظم در چیدمان، تاثیر زیادی بر آرامش بیمار دارد به همین دلیل از نامرتبی و آشفتگی در فضا جلوگیری کنید. در صورتی که طراحی اتاق پزشک به صورت اصولی انجام نشود، فضا نامرتب و به هم ریخته به نظر میرسد و تشویش و اضطراب بیمار را بیشتر میکند. در طراحی دکوراسیون اتاق پزشک باید فضای کافی برای مبلمان، میز پزشک و محلی برای معاینه در نظر گرفت.

طراحی داخلی مطب پزشکی

در انتخاب رنگ های تشکیل دهنده دکوراسیون باید احتیاط کرد و دقت بیشتری به خرج داد. برای نورپردازی مطب نیز حساسیت لازم را به طراحی داخلی مطب زنان خرج دهید. در واقع جهت ایجاد تغییر در مطبها به نیروی تخصصی و خبره در این زمینه نیاز است و نباید بازسازی مطب را به نیروی غیرحرفهای سپرد که تجربه کار در این حوزه ندارد. طراحی داخلی و دکوراسیون یک کلینیک یا مطب زیبایی به صورت یکپارچه، بر تجربه کلی بیمار اثر میگذارد. اگر با طراحان با تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی مشورت کنید حتما از طراحی خاص سقف استقبال میکنند. مشورت با طراحان هنگام بازسازی مطب بسیار مهم است و به هیچ عنوان نباید فقط برحسب سلیقه شخصی تغییراتی را در محیط ایجاد کنید. برای انجام پروژه های طراحی معماری و ساخت و اجرا و طراحی داخلی مطب ، امروز با استودیو معماری بوم تماس بگیرید. مکانی که باید تمامی جزئیات کار در دیدرس بوده و پزشک بدون هیچ زحمتی کار تشخیص و درمان خود را انجام دهند.

اگر کلینیک دندانپزشکی دارای بخشهای مجزا بوده و نوبت دهی به شکل هماهنگ و منظم انجام می شود به ازای هر یونیت دندانپزشکی 2 تا 3 صندلی در فضای انتظار کافی است. برنامهی تمرینی برای هر آزمودنی طراحی شد که بعد از هردو هفته تمرین، یک مطب مامایی. اقدام به تعمیر و تغییر مطب خود میکنند. اگر از فضای داخلی مطب یا کلینیک خود خسته شده اید و به دنبال یک تغییر اساسی، مقرون به صرفه و سریع هستید، به سراغ سقف ها بروید. در مییابیم که آمار مراجعه به پزشک نیز افزایش یافته طراحی داخلی مطب رادیولوژی است. استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی مطب زنان زایمان، نه تنها به بیمار آرامش میبخشد بلکه نشان میدهد که پزشک به همه جزئیات و شرایط اهمیت میدهد. بیمار یا مراجع در حالت دراز کشیده قرار دارد.برای جلوگیری از کسل شدن بیمار، همچنین سرگرم و آرام شدن فرد، سقف ها پتانسیل بالایی دارند.

طراحی داخلی کلینیک های درمانی و بیمارستان ها به دلیل اینکه با سلامتی افراد در ارتباط هستند، از اهمیت بالایی برخوردار هستند. سقف ها همیشه از مهم ترین المان های معماری داخلی، مخصوصا برای فضاهای درمانی بوده اند. با دستهبندی این فضاها و شناخت ویژگی هر کدام میتوان برنامهریزی مناسبتری برای طراحی آنها داشت. هر فضا بسته به میزان نیاز به نور و روشنایی از یک یا چند منبع نور عمومی تغذیه می شود. در برخی از بخش ها مانند سالن انتظار و میز منشی می توانید پارتیشن را از جنس شیشه انتخاب کنید تا ارتباط بصری بین این دو فضا حفظ شود. در برخی از فرهنگ ها این رنگ افراد را به یاد از دست دادن جان عزیزان شان میاندازد. تزئین سالن انتظار با المان ها و وسایلی که بیانگر شغل و تخصص شماست باعث جلب اعتماد مراجعه کنندگان میشود. هنگامی که دکوراسیون اتاق انتظار دندانپزشکی را طراحی میکنید،به تمام نکات توجه کنید.همانطور که رنگها میتوانند اثر آرامشبخش داشته باشند، موسیقی هم میتواند اثر داشته باشد.پخش یک موسیقی آرام،ترشح هورمونهایی که باعث آرامش میشوند را افزایش میدهد.از موسیقی هایی استفاده کنید که بیکلام است.

دکوراسیون داخلی مطب زنان

با نقاشی سفارشی دیوار ، فضایی آرام و آرامش بخش ایجاد کنید. در طراحی این پروژه نیز طراحان از گیاهان طبیعی در بخش های مختلف آن استفاده نموده اند و فضایی دلچسب و دوست داشتنی در کنار سطوح چوبی ایجاد کرده اند. طراحی این اتاق باید همراه با استفاده از رنگ های شادی و ایجاد یک محیط و فضای دوست داشتنی برای کودکان باشد. مسلم است که اگر محیط مطب کهنه باشد و موازین بهداشتی در آن رعایت نشود˓ مردم دیگر به آن مراجعه نخواهند کرد. اکثر مردم در انتخاب کلینیک زیبایی توجه خاصی به ظاهر مطب میکنند و اکثرا ترجیح میدهند به مراکز شیک و زیبا مراجعه کنند.