مزایای حمل و نقل با کشتی را بنویسید مطالعات پنجم ماگرتا | transemartlogistics

به راستی می توان گفت حمل و نقل دریایی یا حمل بار با کشتی یکی از مقرون به‌ صرفه‌ ترین روش‌ ها در حمل‌ و نقل کالاها به شمار می رود. حمل با کشتی تنها مختص جابه جایی کالا نمی شود بلکه به منظور حمل مسافر و اهداف نظامی نیز از این روش بهره می‌گیرند‌. در حمل با کشتی باید در نظر داشته باشیم که هر کالایی شرایط جابجایی خاص خودش را دارد و هر یک از آن ها با توجه به شرایطشان با کشتی باری مخصوصی جابه جا می‌ شوند. به طور کلی می توان گفت کشتی های باری به دو دسته کشتی‌های لاینر یا خطوط منظم و کشتی های ترامپ یا خطوط نامنظم تقسیم بندی می شوند‌.

امکان جابجایی بارهایی با وزن زیاد

این کشتی‌ها طبق یک برنامه‌ریزی منظم تنها بر روی خطوط دریایی از پیش تعیین شده حرکت می‌کنند. امروزه با وجود تعاریف کاملی که برای لجستیک و حمل و نقل بیان شده است اما هنو… جهت بسته بندی اجسام سنگین و شکننده حتماً از جعبه های چوبی یا پالت پلاستیکی استفاده کنید. دیگر مزیت حمل با کشتی این است که محل استراحتگاه و گردشگری شما باهم ادغام شده است. در واقع شما برای دیدن جاذبه های هر شهر لازم نیست از کشتی بیرون آیید، بلکه در کشتی می نشینید و از زیبایی های اطراف خود لذت می برید. طوفان‌های پیش‌بینی‌نشده در دریا‌ها و اقیانوس‌ها می‌تواند جان سرنشینان را تهدید کند و خطر واژگونی بارها را به دنبال داشته ‌باشد.

از تجهیزات بزرگ صنعتی گرفته تا خودرو ها و کالا های غذایی مانند محصولات غذایی. گر بخواهیم حمل و نقل هوایی را در نظر بگیریم، تنها بارهایی با حجم محدود را می توانیم جا به جا کنیم. آن هم نه هر نوع باری بلکه تنها کالا ها و محصولات مشخصی گزینه هدف حمل و نقل دریایی قرار میگیرند. حمل و نقل دریایی یکی از بهترین روش هایی است که میتوان برای حمل و نقل آن را انتخاب کرد.

پژو ۲۰۶ به ۵۰۰ میلیون تومان رسید + جدول قیمت

مزایای حمل و نقل با کشتی را بنویسید مطالعات پنجم ماگرتا | transemartlogistics

بارهای که وزن بسیار بالایی دارند را به سختی می‌توان از طریق وسایل نقلیه زمینی یا توسط قطار و هواپیما جابه جا نمود اما این گونه بارها به سهولت در حمل دریایی جابه‌جا می‌شوند. برای حمل کالاهای گوناگون کشتی‌های باری با خصوصیاتی منحصر به فرد مجهز شده‌اند. بنادر و امکانات آن‌ها و ابزارآلات تخصصی بسیاری رشد یافته‌اند تا با حصول اطمینان و سرعت بالا این گونه حمل و نقل به خصوص در هنگام تخلیه و بارگیری به سرانجام برسد. زمانی که کشتی باری در حوزچه‌های بنادر وارد می‌شوند، به منظور تخلیه کار پهلو گرفته و مسئولین ‏بهداشت برای ارتباط آن کشتی با بندر می‌بایست با ورود و بررسی مدارک مجوز لازم را صادر نمایند. حمل دریایی یکی از مرسوم‌ترین روش های حمل و نقل بین المللی می‌باشد که در ترکیب حمل و نقل جایگاه خاصی دارد و یکی از مهمترین مسیرهای ارتباطی در حمل و نقل چند وجهی می‌باشد.

کشتی های باربری به صورت روباز طراحی شده و جز در موارد محدود به صورت مسقف نیستند. روباز بودن کشتی این امکان را فراهم می کند تا بارهایی با حجم زیاد نیز درون آن جای گرفته و حتی بارهایی مشابه آن نیز به صورت همزمان با یک کشتی عظیم الجثه حمل شود. این مزیت به تنهایی تاثیر زیادی در رونق حمل‌و‌نقل دریایی و استفاده از آب های آزاد برای جابجایی بار داشته است.

  • حمل کانتینر در انواع روش های حمل زمینی، دریایی و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما با این حال محموله‌های بین المللی به ویژه در بخش حمل دریایی عمدتا بر اساس حمل و نقل کانتینری جا به جا می‌شوند.
  • 🟢شما می‌توانید کالای موجود در یک کشتی را با استفاده از این محصول دسته بندی کنید.
  • ترانشیپ در حمل کانتینر زمانی رخ می‌دهد که هیچ مسیر مستقیمی برای مقصد نهایی مورد نظر وجود نداشته باشد، علاوه‌براین برای تغیییر وسیله نقلیه در طول مسیر از این روش نیز بهره ‌می‌برند.
  • در حمل بار دریایی به روش Cross Stuffing , شرکت حمل و نقل بین المللی ترنس مارت لجستیک کانتینر پس از بارگیری در کشتی اولیه و حمل تا بندرگاه مشخص، از یک کشتی به کشتی دیگر انتقال می بابد .