مهاجرت به آمریکا

در صورتی که در ترکیه اقامت داشته باشید ولی اقدام به دریافت کیملیک کارت نکنید، مشمول جریمه می شوید و ممکن است برای چند سال به ترکیه ممنوع الورود شوید. این نهاد در یکی از آخرین و تازهترین گزارشهای منتشرشده در سالنامه مهاجرتی ایران در سال 1400 آورده است که تحلیـل آمـار دریافتـی از اداره كل گذرنامـه در بـازه زمانـی سـال 1380 تـا مـرداد 1399 نشـان میدهـد كـه 56.6درصـد از «دارنـدگان مـدال در المپیادهـای دانشآمـوزی»، 69.1درصـد از «مشمولان بنیـاد ملی نخبگان» و 78.3درصـد از افـراد «حائـز رتبههـای یـک تـا هـزار» آزمـون سراسـری در داخـل کشـور هستند. شنیدهها حاکی از آن است که او اکنون برای گذراندن دوره آموزشی خود به همراه دخترش در کشور آلمان زندگی میکند. این خبر واکنش رسانهها و مخاطبین زیادی را به همراه داشت.

این مقاله به عنوان یک راهنمای مهاجرت به ایتالیا، شما را در شناخت انواع روش مهاجرت به ایتالیا آشنا می کند. در این بخش از مقاله معرفی بازیگرانی که مهاجرت کردند، با بازیگرانی که متولد کشورهای خارجی هستند آشنا میشویم. در این بخش از مقاله با بازیگرانی که مهاجرت کردند و بازیگران مهاجرت کرده آشنا خواهید شد. یکی از بازیگران مهاجرت کرده که به تازگی سر و صدای زیادی به پا کرده، زهرا یا زر امیر ابراهیمی است. تازهترین اثر او برادران لیلا نیز در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و سر و صدای زیادی به پا کرد. او به آنهایی که میگفتند فیلم بازیگران ایرانی در خارج از کشور طرفدار ندارد، ثابت کرد که اشتباه میکنند. اگر به لیست بازیگرانی که از ایران رفتند نگاه کنیم نام «رامسین کبریتی» به چشم میخورد. از آثار تلویزیونی او میتوان «نقطهچین»، «باغ مظفر»، «فضانوردان»، «مرد دو هزار چهره»، «در چشم باد» و «همه بچههای من» را نام برد. او پیش از انقلاب یکی از بازیگران پرکار و کارگردان برجسته فیلمهای متعددی بود اما اکنون نامش در فهرست بازیگرانی که از ایران رفتند به چشم می خورد.

در یکی دو سال گذشته روند مهاجرت از ایران افزایشی بوده است؟ «ریحانه پارسا» از بازیگران ایرانی پرحاشیهای است که اکنون در کشور ترکیه زندگی میکند. شنیدهها حاکی از آن است که رامسین کبریتی درحال حاضر در کشور ترکیه زندگی میکند. اگر در حال حاضر خارج از ایالات متحده هستید، مسیر شما با درخواست ویزای مهاجرت به امریکا و تبدیل شدن به یک اقامت دائم آغاز می شود. در عین حال جذب دانشجو باعث میشود که مشاغل آکادمیک هم برای کشورهای پذیرنده ایجاد شود که در واقع با یک تیر دو نشان میزنند. او که از بازیگران مهاجرت کرده به ترکیه است، پس از بازی در چندین فیلم و سریال خیلی زود از همکاری با این شبکه خارجی انصراف داد. او پس از بازی در سریال «پدر» به کارگردانی بهرنگ توفیقی مشهور شد اما خیلی زود با کارهای اغراقآمیز مخاطب را از بازی خوبش در این فیلم ناامید کرد. اما پس از حضور در این شبکه به موفقیت چشمگیری دست نیافت و خیلی زود از آن جدا شد. او خیلی زود زمانی که تنها 3 ماه داشت بهدلیل اتمام تحصیل پدرش به ایران بازگشت. او که در ایران از بازیگران زن جوان و موفق سینما محسوب میشد برای امتحان شانس خود در هالیوود در لیست بازیگران مهاجرت کرده ایرانی در خارج قرار گرفت.

اولین قدم قبل از اقدام به مهاجرت به ایالات متحده آمریکا باید بدانیم موقعیت جغرافیایی این کشور از همه جهات مختصاتی و آب و هوا و امکانات و … اما بهدلیل حضورش در آمریکا نتوانست در مراسم شرکت کند. درحال حاضر فلور نظری بهدلیل زندگی پسرش در آلمان چند ماهی از سال را در این کشور زندگی میکند. او در سال 1397 با حضور در برنامه هفت اعلام کرد میخواهد با دنیای بازیگری خداحافظی کند. چندی پیش او با پستی اینستاگرامی اعلام کرد برای همیشه ایران را ترک میکند. سوسن تسلیمی همسر سابق داریوش فرهنگ در سال 1366 تصمیم گرفت ایران را برای همیشه به مقصد سوئد ترک کند.

«شهره آغداشلو» از بازیگرانی که از ایران رفتند، بهشمار میآید. تجربه کاری مورد قبول است که پس از اعطای گواهینامه برای تجارت در کشور محل اقامت خود بدست آمده باشد. پس از اتمام مراحل گرفتن ویزا، می بایست در مرکز آموزشی مورد نظر ثبت نام کرده و در آن جا اقامت موقت داشت. گفتنی است نحوه گرفتن اقامت سوئیس از طریق کار و به عبارتی دیگر اقامت کاری سوئیس به این صورت است که، اعتبار آن 5 ساله است و فرد با پرداخت بیمه و مالیات برای تمدید قرار داد کاری به مدت 5 سال دیگر می تواند موفق به دریافت اقامت دائم سوئیس شود . «گلشیفته فراهانی» از بازیگران ایرانی خارج از کشور است که حدود 11 سال پیش از ایران رفت. هزینه تحصیل بطور کلی در آمریکا در حدود رقمی بین 15 تا 30 هزار دلار در سال حساب می شود. مدارکی که اثبات کند شهروند خارجی در زمان اجازه اقامت موقت، حداقل 5 سال در کشور ایتالیا زندگی کرده است. باید در نظر داشت که حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری کارآفرینی در کانادا، ۱۰۰ هزار دلار است. در این روش باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا را به سپرده گذاری در بانک های ترکیه اختصاص دهید.

پس از آن او را در مسابقه استعدادیابی پرشیاز گات تلنت در کنار هنرمندانی همچون ابی، آرش و نازنین نور دیدیم. آمادگی برای اپلای: دانشگاه های سوئیس غالبا تحقیق محور هستند یعنی در کنار نمرات خوب متقاضی در مقاطع قبلی تحصیلی وی، به تحقیقات، مقالات بین المللی و کنفرانس های بین المللی ای که دانشجو در آن ها شرکت داشته توجه می کنند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که کار بیش از مدتزمان موردنیاز بهعنوان یک دانشجو غیرقانونی است. متقاضی از این طریق ویزای کار دریافت میکند. پس از پذیرش پرداخت، متقاضی ایمیلی با کد برنامه دریافت میکند. در این مدت فرد خارجی می تواند هر زمان که بخواهد به کشور خود بازگردد و یا منتظر تکمیل مراحل مربوط به پذیرش در کشور بدون محدود شدن به مدت چهار ساعت باشد. به طور کلی روشهای مهاجرت به کشور کانادا به چند دسته کلی تقسیم شده که هر یک از شرایط خاص خود برخوردار میباشند، که در ادامه به طور کامل به شرح آن خواهیم پرداخت.

روشهای متعدد دیگری نیز برای این کار وجود دارد و این چند روش، رایج ترین روش هایی هستند که متقاضیان بر می گزینند یا وکیل مهاجرت و مشاوران مهاجرت به آنان سایت mohajerat2010 توصیه می کنند. این روش از طرف افرادی که تمایل به تحصیل در رشتههای پزشکی و فنیمهندسی در دانشگاههای مورد تأیید ایران دارند، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اما در ایتالیا اینطور نیست، یعنی اگر شخصی در این کشور کسب و کار باز کند و یک سال بعد کسب و کار تأیید شود و تمام الزامات تعیین شده توسط دولت ایتالیا برآورده شود، مثلاً برای ایتالیایی ها. در بخشی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا، پس از تأیید درخواستتان در سایت مذکور، یا پس از مراجعه به سفارت یا کنسولگری کانادا، یک چک لیست بنا بر شرایط خود، دریافت میکنید. در قانون تقریبا همه مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری نیز اینگونه بوده که شخصی که ویزای کاری آن کشور را دریافت مینماید، در اکثر مواقع ابتدا ویزای وی موقت و البته قابل تمدید بوده و سپس پس از گذشت مدتی (2 سال، 3 سال، 5 سال؛ بسته به قانون کشور مقصد) با پرداخت مالیات و عدم ایجاد مشکل قانونی برای خود میتواند برای اخذ اقامت دائم کشور مقصد اقدام نماید.

جالب است بدانید خدمات اجتماعی زیادی در سوئد برای شهروندان کاملا رایگان است. تبعه کشور های اروپایی می توانند به طور رایگان به کشور سوئیس وارد شوند اما باید برای گرفتن اجازه کار، خود را به اداره کار کشور سوئیس معرفی کنند. این نکته نشان دهندۀ نقش مهم کارآفرینی و استارت آپ ها در ارتقای بازار کار سوئیس است. متقاضی برای مهاجرت به ایتالیا می تواند از طریق اجرای طرح کارآفرینی اقدام کند. با توجه به تمام مواردی که گفتیم سرمایه گذاری در عمان کار هوشمندانهای میباشد، اما اگر شما قصد دارید که از طریق سرمایهگذاری به کشور عمان مهاجرت نمایید، باید حتما در خاطرتان باشد که شما شاید بتوانید با مبلغ سرمایهگذاری خود به جای سرمایهگذاری در عمان، در کشورهای اروپایی نسبت به سرمایهگذاری اقدام نمایید و با توجه به اینکه عمان مهاجر پذیر نبوده و نیست و اخذ اقامت دائم در این کشور به شدت کار دشواری است، با سرمایهگذاری در کشورهای اروپایی شاید بتوانید از کسب اقامت دائم آن کشور در اروپا برخوردار شوید.

برخی از برنامه های مهاجرتی نیازمند اثبات توانایی مالی متقاضی جهت پشتیبانی از خود و خانواده همراه در بدو ورود به کانادا و برای مدتی کوتاه می باشد . او به همراه همسر سابقش «محراب قاسمخانی» نویسندگی سریالهای کمدی زیادی را در تلویزیون برعهده داشت. پدرش مسعود جعفریجوزانی از کارگردانان مطرح سینما و تلویزیون کشورمان محسوب میشود. از آثار شناخته شده او در سینما میتوان «سرو زیر آب»، «بهنام پدر» و «من ترانه 15 سال دارم» را نام برد. از آثار خارجی گلشیفته میتوان به «یک مشت دروغ»، «جای اژدها» و «خورشت آلو با مرغ» اشاره کرد. از دیگر آثار موفق و پرطرفدار نیما شعباننژاد میتوان به «رهایم نکن»، «دوپینگ»، «ممنوعه»، «هیولا» و «دراکولا» اشاره کرد.

شقایق دهقان با سریالهای نود شبی «مهران مدیری» به مخاطبین تلویزیون معرفی شد. این اجرای او رضایت درصد بالایی از مخاطبین را به همراه داشت تا جاییکه توانست حضور او را در خندوانه دائمی کند. به عنوان مثال، فرد خارجی برای یافتن شغل در ترکیه و دعوت به کار، باید به همراه اسپانسر شرکت ترکیه ای برای ورود به ترکیه و شروع به کار اقدام کند. شهره آغداشلو در خارج از ایران آثار موفقی همچون «خانهای از شن و مه» و مجموعه تلویزیونی «خانه صدام» را کار کرده است. شهره آغداشلو قبل از انقلاب در فیلمهای معروفی همچون «سوته دلان»، «گزارش» و «شطرنج باد» بازی کرد. سحر جعفریجوزانی تا 5 سالگی در آمریکا نزد مادرش زندگی کرد سپس همراه پدر به ایران بازگشت. اما خیلی زود بازیگری در ایران را کنار گذاشت و همراه همسرش به خارج از کشور مهاجرت کرد.

از آثار مشهور این بازیگر گزیدهکار و خوشچهره کشورمان میتوان به «مهمان مامان»، «در چشم باد» و «اشک سرما» اشاره کرد. از جمله آثار شناخته شده او میتوان به سریال «ستایش»، «شب دهم»، «مدار صفر درجه» و «تنهاترین سردار» اشاره کرد. اما میتوان بازی او را در سریال «ساختمان پزشکان» به کارگردانی سروش صحت در نقش خانم شیرزاد دلیل اصلی محبوبیتش دانست. بههمین دلیل میتوان نام او را در لیست بازیگران ایرانی در خارج از کشور قرار داد. از آثار معروف لادن طباطبایی، از بازیگرانی که از ایران رفتند، میتوان «خواب و بیدار»، «فاکتور هشت»، «روزهای زیبا»، «واکنش پنجم»، «من همسرش هستم» و «سوت پایان» را نام برد.

نام «صدف طاهریان» نیز در میان فهرست بازیگرانی که از ایران رفتند قرار دارد. به همین علت در میان کشورهای اطراف ایران، مقصدی مناسب برای مهاجرت میباشد.از طرفی دیگر یکی از بزرگترین مزایای ترکیه همسایه بودن و نزدیکی آن به ایران است. برای کسانی که قصد دارند آینده خود را با مهاجرت کانادا یا یکی از کشورهای اروپایی تغییر دهند، همواره انتخاب از بین هلند یا کانادا سخت و حساس بهشمار میآید. در صورتی که رزومه تحصیلی متقاضی مورد تایید دانشگاه باشد، برای وی نامه پذیرش صادر می شود. می توانید هم به صورت کار وارد این کشور شوید و هم اینکه همسرتان برای انجام تحصیلات تکمیلی اقدام به درخواست پذیرش از دانشگاه های این کشور کنند. یکی از بهترین کار ها در ترکیه، آموزش زبان انگلیسی می باشد. زر امیرابراهیمی از معروف ترین بازیگران ایرانی در جهان است که در سال 2022 بهخاطر بازی در فیلم عنکبوت مقدس برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم کن شد. شهروندان کشور ترکیه می توانند فرزندخواندگی یک فرد زیر 18 سال خارجی را بپذیرند و برای او تابعیت ترکیه را بگیرند. این قانون برای شهروندان همه کشورها بجز کشورهایی که در لیست تحریم های ایالات متحده قرار دارند قابل اجرا است.