هر آنچه باید برای سرمایه گذاری در ترکیه بدانید

حال اگر فردی بخواهد بیش از 90 روز و به مدت 1 سال در ترکیه اقامت داشته باشد، چه تکلیفی دارد؟ لازم به ذکر است که افراد بایستی با دقت استان مورد نظر خود را برای زندگی و کار انتخاب کنند. استانهای کانادا با توجه به شرایط و نیازهای خود افراد با تخصصهای مختلف را برای کار و زندگی در استان خود میپذیرند. در حال حاضر شرایط مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا فراهم شده است که متقاضیان می توانند از آن استفاده نمایند تا درسریعترین زمان ممکن بتوانند به ایتالیا مهاجرت کنند. این روش یکی از روشهایی است که دانشجویان برای گرفتن پیآر از آن استفاده میکنند. افراد میتوانند از روشهایی که در بالا ذکر شد، برای گرفتن پیآر استفاده کنند و پس از گرفتن پیآر برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کنند. بعد از انجام مراحل قبلی افراد میتوانند برای گرفتن اقامت دائم (Permanent Residence) یا همان پیآر اقدام کنند. افرادی که قصد دارند با اهداف تحصیلی وارد ترکیه شوند، لازم است همزمان با درخواست این نوع جواز اقامت، برای ثبت نام در مدرسه، موسسه، کالج و یا دانشگاه موردنظر خود در این کشور اقدام کنند. این نکته را در نظر بگیرید که اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید، ممکن است مجوز اقامت دائم را بعد از 5 سال نیز دریافت کنید.

افرادی که مایل هستند از طریق اسپانسری خانواده خود را به کانادا بیاورند، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و قراردادی را امضاء کنند که تعهد بدهند تا مدت ۲۰ سال توانایی تأمین مالی اعضای خانواده خود را دارند. سابقه کار افراد برای مهاجرت از این روش باید حداقل یک سال مداوم در ۱۰ سال اخیر باشد. افراد باید حداقل ۲ سال از ۵ سال گذشته در این زمینهها تجربه داشته باشند و در صورت داشتن تجربه بیشتر، امتیاز بیشتری به آنان تعلق میگیرد. از جمله این شرایط برای ویزای کار باز میتوان به نوع کار، جاهایی که میتوانید در آن کار کنید، مدت زمان کار اشاره کرد. اگر بتوانید امتیاز لازم را کسب کنید، در دوره های مخصوص امتیاز بندی رقابت می کنید. اگر شما پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی داشته باشید و بتوانید ویزای کار باز کانادا را دریافت کنید، به احتمال بالا این اجازه را خواهید داشت که همسر و فرزندانتان با خود همراه کنید. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدامی گپی با کارشناسان مجرب طینت داشته باشید تا با توجه شرایط شما بهترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند. در این راستا پیشنهاد میکنیم مقاله زندگی در عمان را مطالعه کنید.

در یک کشور دیگر مشغول به تحصیل هستید؟ ایتالیا مساحتی به اندازه تقریباً یک پنجم ایران دارد. البته در حالی که ویزای کار مخصوص کارفرما مربوط به یک کارفرمای منفرد است، ویزای کار باز نیز ممکن است نیازمند شرایط خاصی باشد. کارفرما باید برای نیروی کار خود نام اجازه کار که Nulla Osta نامیده می شود را اخذ کند. ضمنا فرد متقاضی هنگام شروع روند و درخواست، باید بالای 18 سال سن داشته باشد و گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی سلامت نیز ارائه کند. میانگین سنی در کانادا 40 سال می باشد و کانادا کشور جوان محسوب می شود. وقتی که حداقل برای مدت 5 سال در سوئد زندگی کرده و اقامت موقت داشته باشید، می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که در صورت جدایی زوجین در این پروسه و یامحرز شدن صوری بودن ازدواج امکان دریافت اقامت وجود نخواهد داشت. در واقع متقاضی باید اثبات کند که این ازدواج بر اساس تعهد و علاقه متقابل می باشد و ربطی به اخذ اقامت هلند ندارد. پس از گرفتن پذیرش، فرد باید برای گرفتن ویزا و استادی پرمیت اقدام کند. چرا که علاوه بر نظام آموزش و پرورش استاندارد و با کیفیت، با وئجود اینکه ایتالیا جزو کشورهای به اصطلاح تحصیل رایگان می باشد، به واسطه وجود بورسیه های مختلف از جمله بورسیه استانی DSU برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه، تحصیل در ایتالیا در میان کشورهای اروپایی با کمترین هزینه همراه خواهد بود. علاوه بر این زندگی در کشوری دیگر میتواند مهارتهای زبانی شما را نیز به خوبی تقویت کند. باید ثابت کند که با انقضا اجازه کار خود از کانادا خارج خواهد شد. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (Post graduate work permit) که به دانشجویان بینالمللی پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا اعطا میشود، یک مجوز کار در کانادا محسوب میشود. سپس از یک موسسه آموزشی و یا دانشگاه در ترکیه پذیرش بگیرید و ثبت نام کنید. شما به عنوان همسر یا اعضای خانوادهی شخصی که ویزای کار موقت کانادا را دارد، در بیشتر موارد اجازه کار در کانادا را میتوانید بدست آورید.

در ادامه نکات مهمی را در این مورد می خوانید. ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان با پاسپورت ایرانی می توانند بدون ویزا به آن وارد شوند و در هر شش ماه تا سقف 90 روز در آن به عنوان یک توریست، اقامت داشته باشند. یعنی باید به عنوان یک مهاجر غیر مسلمان، در ماه رمضان از خوردن، آشامیدن یا سیگار کشیدن در ملاءعام خودداری کنید. اگر مهارت، تحصیلات و تجربه کاری شما برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه خاص در کانادا مفید باشد، مهاجرت کاری به روش استانی بهترین گزینه برای شماست. ویزای کار باز (OWP) مجوزی کاری است که مختص یک شغل نیست و فرد میتواند با کمک این ویزا در هر نقطه از کانادا و در هر شرکتی کار کند. اما با این حال نوع ویزای کاری ممکن است شرایط خاصی را برای نوع کار، کارفرما، محل کار و مدت کار شما ایجاد کند. این راه در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا بسیار کم هزینه تر و در مقایسه با مهاجرت کاری به ایتالیا از سرعت بیشتری برخوردار است. برای ما افتخار است که شما مورد موفق بعدی ما برای مهاجرت به عمان باشید؛ مشاوره با مشاورین باتجربه و آموزشدیده ما را از دست ندهید.

این اشخاص اجازه ی پیوست همزمان اعضای خانواده ی خود را دارند. کسانی که شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم کانادا را دارند، میتوانند با اسپانسر شدن، برای مهاجرت اعضای خانواده خود به کانادا کمک کنند. در صورتی که شما به عنوان هنرمند، نویسنده، کشاورز یا ورزشکار، تجربهی فعالیتهای فرهنگی هنری یا ورزشی درخشانی را داشته باشید، یا به دنبال راهاندازی یک کسب و کار فرهنگی، کشاورزی یا ورزشی باشید، واجد شرایط برای شرکت در این برنامه مهاجرتی هستید. ایالت اونتاریو کانادا برای افراد با مهارت کاری، دانشجویان و کارآفرینان شرایطی را فراهم کرده است تا بتوانند در این ایالت زندگی کنند و اقامت دائم کانادا را بگیرند. عوامل بسیار زیادی در این کشور باعث جذب کارآفرینان خارجی می شود. البته این را هم باید گفت که سرمایهگذاریهای از طریق خرید ملک معمولا پرهزینهترین روشهای مهاجرت از طریق سرمایهگذاری هستند و ضمن آنکه برای کشور مقصد، صرفا جذب پول بینالمللی را به همراه داشته و در حالی که سود دیگری ندارد.

دو قانون اصلی برای سرمایهگذاری در هلند تعریف شده است: اول نداشتن سوءپیشینه و دوم سرمایهگذاری در پروژههای مورد تایید دولت همچون خرید املاک، ثبت شرکت جدید و مشارکت در سهام شرکتهای هلندی. راههای گوناگونی جهت سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود دارد، از قبیل کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس. یکی از راههای سریع برای مهاجرت به کانادا برنامههای استانی و ایالتی است. متقاضیان برای آگاهی از شرایط و راههای مهاجرت به سوئد، باید با مشاوران موسسههای مهاجرتی مشورت کنند. مؤسسه حقوقی سفیران ایرانیان، یکی از مؤسسات فعال در حوزه مهاجرت است که دارای وکلا و مشاوران مجربی در این زمینه است که میتوانند نگرانیهای شما را در این زمینه کاهش دهند. پرستار ثبت شده ( RN )، راننده کامیون، اساتید دانشگاهی، مشاوران مدیریت بازرگانی، جوشکار، فیزیوتراپی، مهندس نرم افزار، مهندس هوافضا، برقکار صنعتی، خلبان، داروساز، روانشناس و مهندس ساخت و ساز از جمله مشاغل پرتقاضا در کانادا محسوب میشوند. مهاجرت کاری به قصد مشاغل دولتی؟ همینطور همسر شما دیگر به کسب حداقل نمره آیلتس نیازی نخواهد داشت. نمره آیلتس تاثیر بسزایی بر نمره CRS شما در اکسپرس انتری دارد و بدون گذارندن آزمون آیلتس با نمره موردنیاز نمیتوانید برای ویزای کاری کانادا اقدام کنید. ویزای کاری کانادا نیاز به حداقل نمره کلی ۶٫۵ در آیلتس و حداقل نمره ۶٫۰ در آزمون آکادمیک آن دارد.

همانطور که در بالا مشاهده کردید، متقاضیان برای برخی از برنامههای مهاجرت کانادا قبل از ورود به این کشور نیازمند داشتن پیشنهاد سایت mohajerat2010 کاری هستند. این برنامه هم مثل دیگر برنامههای ورود سریع بر اساس امتیاز افراد است و هرچه افراد شرایط بهتری داشته باشند، امتیاز بیشتری میگیرند و شانس بیشتری برای قبول شدن دارند. برنامه خوداشتغالی به کسانی که در زمینههای فرهنگی یا ورزشی دارای تجربه و استعداد هستند، این اجازه را میدهد تا به کانادا مهاجرت کنند. کسانی که در کانادا تحصیل و کار کردهاند، میتوانند به یکی از دو روش ورود سریع یا برنامههای استانی برای گرفتن پیآر کانادا اقدام کنند. پس از گرفتن پیآر و گذراندن مدت مشخصی در کانادا، افراد میتوانند برای گرفتن شهروندی کانادا اقدام کنند. افراد باید در سطح بینالمللی در این زمینهها شناخته شده و تجربه داشته باشند و قبلاً از طریق خوداشتغالی درآمد کسب کرده باشند. معمولا در این روش به فردی که تازه ازدواج کرده است، اقامتی 3 تا 5 ساله داده میشود. فردی که با آن ازدواج می کنید حتما باید شهروندی هلند را داشته باشد. اگر تصمیم دارید خودتان اقدام کنید، بعد از سفر به ترکیه، هم لازم است که به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید و هم اینکه محلهای مناسب که املاک با ارزشی دارند را بشناسید و علاوه بر اینها با سیستم معاملاتی، مالی و بانکی ترکیه کاملاً آشنایی داشته باشید که توصیه می کنیم حتما از مشاوره کارشناسان پرشین استار بهره مند شوید.

امتیازدهی در این برنامه از ۱۰۰ امتیاز است و امتیاز قبولی در این برنامه حداقل ۶۷ است. کانادا این نوع ویزا را به کسانی میدهد که نوآور بوده و توانایی ایجاد شغل برای کاناداییها را داشته باشند. در این صورت فرزندان شما بدون نیاز به مجوز تحصیل جداگانه، شرایط حضور در مدارس و دانشگاههای کانادا را خواهد داشت. هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی ترکیه نیز سالانه در حدود 10.000 تا 30.000 لیر و هزینه تحصیل در دانشگاههای نیمه خصوصی، سالانه در حدود 5.000 تا 10.000 لیر میباشد. مهاجران زیادی سالانه به دلیل ویژگیهای عالی زندگی در این کشور به ترکیه مهاجرت میکنند.

از سال ۱۹۶۵ تا ۲۰۰۵ تعداد مهاجرین دنیا دو برابر شده است. تعداد ساعت کاری در کشور عمان معمولا بسته به شرکت ها بین 40 الی 48 ساعت در هفته است. بر طبق قوانین کار در آمریکا متقاضیانی که که اشتغال آن ها در آمریکا به نفع این کشور باشد نیز واجد شرایط دریافت این نوع ویزا خواهند بود. ما در این مطلب از مجلهی طینت تمامی مباحث مربوط به مهاجرت کاری به کانادا را با شما بررسی کردیم. شما میتوانید سوالات خود را در بخش دیدگاه با کارشناسان طینت در میان بگذارید. توجه کنید که گروه مهاجرتی طینت هیچ مسئولیتی در قبال این آژانسهای استخدامی ندارد. گروه اول: دانشگاه هایی که علاوه برتدریس مراکز تحقیقاتی هم هستند و دانشجویان دکتری را قبول می کنند. علاوه بر روش های گفته شده برخی به دنبال استفاده از روش غیر قانونی پناهندگی در هلند می باشند. کسانی که شهروند کانادا میشوند، حق رأی دارند و میتوانند از تمام مزایایی که سایر شهروندان کانادا دارند، استفاده کنند. داشتن مدرک زبان برای استفاده از این برنامه الزامی است و مدرک تحصیلی هم میتواند در امتیاز فرد اثر مثبت بگذارد.

برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند علاوه بر ارائه مدرک زبان، سابقه علمی قوی نیز الزامی است. مدرک زبان و پیشنهاد کار معتبر هم از دیگر مدارک مورد نیاز این برنامه است. تنها راهی که می توانید از آن استفاده کنید در ابتدا برای گرفتن اقامت موقت باید از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، پذیرش بگیرید و آن را در مدارک اخذ ویزای سوئیس ضمیمه کرده و به سفارت تحویل دهید. افرادی که در زمینههای شغلی مدیریتی، تخصصی یا فنی دارای تجربه کاری هستند، میتوانند برای مهاجرت از این برنامه استفاده کنند. دانشجویانی که حداقل ۲ سال در ایالت اونتاریو به صورت تمام وقت تحصیل کردهاند و پیشنهاد شغلی معتبر برای کار در این ایالت را دارند، میتوانند از این برنامه استفاده کنند. افراد برای استفاد از این برنامه باید حداقل ۲ سال از ۵ سال گذشته را سابقه کار داشته باشند.

ویزای J: این نوع ویزا برای فرصت های مطالعاتی صادر می گردد و مختص اساتید دانشگاه، پژوهشگران و متقاضیان دارای مدرک دکتری می باشد. افرادی که میخواهند در دانشگاههای عمان درس بخوانند و مدرک کارشناسی ارشد خود را از این کشور اخذ نمایند باید نمره زبان در حد آیلتس 6.5 داشته و همچنین مدارک تحصیلی دیپلم 12 ساله خود را به همراه مدرک کارشناسی ارائه دهند. برای مثال دانشجویان بینالمللی میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود از کالج یا دانشگاههای کانادا به طور موقت در این کشور مشغول بکار شوند. این ایالت ها ممکن است از یک یا دو شهر تشکیل شده باشند و برخی ممکن است تا از چندین شهر تشکیل شده باشند. در حال حاضر شرایط کار کشور سوئد برای دانشجویان (با اجازه 20 ساعت در هفته) و برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها (در صورت یافتن کارفرمای متقاضی) فراهم می باشد و در صورتی که تسلط به زبان سوئدی نیز داشته باشید از امتیاز خوبی در این رابطه برخوردار خواهید شد.بنابراین چنانچه قصد اقامت در سوئد، کار و مهاجرت به سوئد را دارید پیشنهاد می شود از حالا اقدام به فراگیری زبان سوئدی نمایید. همینطور اگر شما به عنوان کشاورز قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید حداقل دو سال تجربهی مدیریت مزرعه را داشته باشید.