پادکست علمی Archives رادیونگار | mey

پادکست علمی Archives رادیونگار | mey

در این پادکست هر هفته از ستاره‌شناسان، فضانوردان و مهندسان فضایی دعوت می‌کنند و به مصاحبه شعر و ادب فارسی با می به آنان می‌پردازند. اگر به دریا و رمز و رموز آن علاقه‌مند هستید این پادکست را از دست ندهید. این پادکست سراغ شناخت و ماجراجویی در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها می‌رود. در این پادکست با موجودات و پدیده‌های کمتر شناخته شده‌ی دنیای آبی آشنا می‌شوید.

  • کتابگرد به‌سراغ افراد معروفی که عاشق کتاب‌اند می‌رود و با آنها درمورد کتاب‌ها حرف می‌زند.
  • اگر به‌دنبال تجربه آرامش و پذیرش بیشتری در زندگی هستید، دکتر شکوری در رادیو راه کمکتان خواهد کرد.
  • در این بین، مهمانان هر قسمت کتاب‌های موردعلاقه‌شان را نیز معرفی می‌کنند.
  • او در این پادکست قصد دارد تا با زبان ساده مفاهیم مربوط به ژنتیک را به افراد معرفی کند.
  • این سابقۀ بیشتر، این مجموعه را به یکی از حرفه‌ای‌ترین و معروف‌ترین پادکست‌های ایرانی تبدیل کرده است.

کاربران ناملیک در دو گروه صاحبان محتوا و کاربران عادی دسته‌بندی می‌شوند. پلتفرم همچنین امکان مشاهده، شنیدن، درج نظر و به اشتراک‌گذاری پادکست‌ها با استفاده از ابزارهای ارائه شده توسط پلتفرم را در اختیار کاربران عادی قرار می‌دهد. این پادکست علمی از مرکز فضایی ناسا در هوستون منتشر می‌شود. این پادکست علمی توسط دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی تهیه و منتشر می‌شود و به بررسی مسائل روز علم شیمی می‌پردازد. امیر فولادی در نردکست به بررسی جدیدترین مباحث داغ مربوط به علم و فناوری می‌پردازد. نکته‌ای که نردکست را شنیدنی‌تر می‌کند، پیوند زدن مسائل علمی با زندگی روزمره انسان‌ها است.

رادیو نگار

پادکست پاراگراف با روایتی متفاوت و داستان‌گونه‌ای ما را به دل تاریخ می‌برد. علیرضا بنی‌جانی در هر قسمت ما را به گوشه‌ای از کره زمین می‌برد و قصه آن سرزمین و مردمانش را برای ما روایت می‌کند. دره سند، مصر باستان، یونان باستان، بین‌‌النهرین، چین، ژاپن، تمدن مایا، آزتک‌ها، و امپراتوری اینکا از جمله دوره‌های تاریخی‌ای است که پاراگراف از آنها حرف می‌زند. مجرد‌ی، گیاه‌خواری، ابتلا به سرطان، طلاق، جنگ‌زدگی، و آزار جنسی فقط بخشی از مسائل مهمی است که در رادیو مرز مطرح می‌شوند. در این پادکست، قرار نیست مقاله‌های علمی یا نظرهای شخصی سازنده پادکست را در این‌ باره‌ها بشنویم، بلکه پای درددل کسانی می‌نشینیم که به‌نحوی با آن مسئله درگیر بوده یا هستند. در رادیو مرز، جهت‌گیری یا اظهارنظر شخصی سازنده پادکست را نمی‌بینیم و قضاوت هرآنچه می‌شنویم با خودمان است.

پارانویا – قسمت دوازدهم – تخته ویجی

نسخه الکترونیک پادکست تولد علمی خطرناک به نام ژنتیکبه همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. معرفی 6 پادکست جذاب و مشهور جهان که مخاطبان علمی بسیاری را در همه گروه‌های سنی به خود جلب کرده است. در این اپیزود باور مردم در مورد تجربه‌های نزدیک به مرگ و مشاهدات کسانی که بعد از ایست قلبی تونستن دوباره به زندگی برگردن رو از دید تحقیقات علمی بررسی میکنیم.. این پادکست در مورد موضوعاتی مانند کار، زندگی و چیزهایی که الهام‌بخش دانشمندان است گفتگو می‌کند. هر اپیزود از پادکست گیتی به موضوعاتی مانند نحوه شکل‌گیری جهان هستی، تشکیل ستارگان، آغاز حیات، دلیل انقراض موجودات و سایر پدیده‌های از این قبیل می‌پردازد. به منظور ارائه بهترین تجربه ممکن ، این سایت از کوکی ها استفاده می کند.

شکوری زیاد کتاب می‌خواند، خیلی فکر می‌کند و خوب حرف می‌زند. موضوعاتی‌ که او در پادکست‌هایش مطرح می‌کند همگی با هدف درک و شناخت بهتر خودمان و جهانی است که در آن زندگی می‌کنیم، موضوعاتی مانند عشق، مرگ، نبوغ، رضایت درونی، جنگ و مسیر زندگی. پادکست علمی تک بریدرز نقطه به هم رسیدن کشاورزی و ژنتیک است. در اپیزودهای این پادکست، هر موضوعی که در آن کشاورزی و ژنتیک وجود دارد بررسی می‌شود.