پینچ ولو ، آشنایی با کارکرد،مزایا،معایب و انواع پینچ ولو آراد پیشه شاره | kasrasaran

این مقاومت‌ها به صورت قابل تنظیم هستند و برای چندین دلیل منبع کاربرد دارند. نصب پینچ ولو به دلیل تماس مستقیم با مایعات آن باید از جنس با کیفیتی باشد. برای این کار قبل از نصب پینچ ولو باید لوله ای که قرار است پینچ ولو روی آن نصب شود را کاملاً تمیز کرده و سپس جهت نصب پینچ ولو را تراش می کنیم. پس از نصب پینچ ولو، می توان با استفاده از کلید نجات برای پوشاندن لوله ارتعاشی پوشش کافی به آن اعمال کرد. ریلیف ولو باید قادر به عملکرد مناسب و صحیح در تمام شرایط و هر لحظه از فرآیند انتقال سیال در سیستم باشد. از این‌رو، تنها منبع انرژی مورد نیاز برای تغییر وضعیت در آن، انرژی حاصل از عبور سیال است.

  • میتواند یک مکانیسم ساده با پیچ شدن فقط در یک طرف لوله یا یک پیچ دیفرانسیل با دو مکانیسم پینچ باشد.
  • همچنین می توان شیرهای صنعتی را بر اساس روش ساخت نیز دسته بندی کرد.
  • بر اساس برآوردهای انجام شده حدود ۸ تا ۱۰ درصد کل هزینه های سرمایه گذاری صنایع شیمیایی برای بخش شیرهای صنعتی است، که مقدار قابل توجهی است.
  • شیرهای کشویی جریان سیال را با قرار دادن دریچه فلزی در مسیر جریان کنترل می کند.
  • گاهی اوقات تصور می‌شود که مقدار کندانس را می‌توان با کمک یک شیر تنظیم کننده به جای تله بخار تنظیم کرد.

پینچ ولو ، آشنایی با کارکرد،مزایا،معایب و انواع پینچ ولو آراد پیشه شاره | kasrasaran زمانی که شیر کاملا باز است دیسک مقاومت کمتری در مقابل جریان ایجاد می کند. نحوه عملکرد (Function) این شیرها به صورت ROTARY یا همان چرخشی می باشد. برای نصب بر روی زانو ها از این مدل گلاب ولو ها استفاده می کنیم. هنگامی که رسانه ساینده به آستین لاستیکی برخورد می کند ، ضربه را جذب کرده و آن را به رسانه برمی گرداند. این خاصیت انعطاف پذیری به فرسودگی آستین لاستیکی با سرعت بسیار کمتری کمک می کند و عمر طولانی تری نسبت به سطوح فلزی دارد. این شیر شامل یک لایه پوشاننده از لاستیک یا دیگر مواد مصنوعی است که مکانیسم کششی دارد.

پینچ ولو چگونه کار می کند؟

پوشش بخاری در بیرون از صفحه و درون پیستون به منظور جلوگیری از تماس این دو به دلیل تفاوت انبساط قرار داده شده است. به طور کلی شیر پروانه ای های موجود در بازار چدنی با دیسک استیل و یا برنزی و یا تفلنی هستند که شما باتوجه به فرایند خود باید آنها را انتخاب کنید. شیر اطمینان می تواند همواره در حال کار باشد و مانع اتفاقات فاجعه آمیز در سیستم شود. به عبارت دیگر شیر اطمینان با افزایش فشار از حد مجاز باز می شود. طراحی شیر اطمینان به صورتی است که در فشارهای بیش از حد مجاز به صورت خودکار عمل می کنند. شیر اطمینان یا سیفتی ولو در فشارهای بیش از حد تعیین شده در یک نیروگاه یا سیستم فعال می شوند.

تنظیمات افقی سیت، امکان قرار گرفتن میله  به صورت عمود بر روی دیسک در راستای خط افق را فراهم می‌کند. همچنین می توان شیرهای صنعتی را بر اساس روش ساخت نیز دسته بندی کرد. یک روش دیگر برای دسته بندی شیرها بر اساس نوع اتصالات پایانی آنها است. اتصالات پایانی به معنای تنظیم یا اتصال شیر به خطوط لوله کشی و سایر تجهیزات است.

اتصالات پیچی یا روزه‌دار در انواع ولو

از این مدل عموما برای کاربردهایی استفاده می‌شود که جریان سیال به صورت دوره‌ای یا پالسی از شیر عبور می‌کنند. گلوب ولوهایی تا اندازه‌های  (NPS 48 (DN 1200 طراحی و نصب شده‌اند. چک ولو توپی را می‌توان برای کاربردهایی که جریان به صورت پالسی است استفاده کرد، مانند خط تخلیه یک کمپرسور.

انواع پینچ ولو و کاربردهای آنها در صنعت